Přes Frýdek-Místek vede linka Ostrava – Frýdek-Místek – Frýdlant nad Ostravicí – Ostravice – Staré Hamry – Bílá – Bumbálka – Horní Bečva – Rožnov pod Radhoštěm – Frenštát pod Radhoštěm. Zastávku v Místku má na Beskydské ulici před okresním ředitelstvím policie, odkud vyjíždí v 8.05 hodin ráno. Na zpáteční cestu se potom vypraví z Frenštátu pod Radhoštěm v 16.30 hodin a zpátky ve Frýdku-Místku bude v 18.26 hodin. Tento cyklobus letos bude jezdit až do 28. září. O letních prázdninách pojede denně, mimo prázdniny vždy o víkendech a státních svátcích.

Cyklobusy jsou provozovány jako běžné autobusové linky a mohou je využít k přepravě jak cykloturisté s jízdními koly, které mohou umístit v přívěsu za autobusem, tak i pěší turisté a všichni ostatní cestující. Místenky sice nejsou povinné, ale zájemci si je mohou zakoupit například v pobočkách Beskydského informačního centra nebo ve společnosti Veolia Transport, která cyklobusy provozuje nejen v Beskydech, ale také v Jeseníkách.

O přepravu cyklobusy lidé projevují velký zájem. „Nabídka přepravy kol autobusem je vynikající nápad. Ne že bychom k horám na kolech nedojeli, ale když si nezáživný úsek po frekventované silnici zkrátíme autobusem, o to více si pak můžeme prodloužit cyklistické výlety přírodou,“ pochvalovala si nápad skupina cyklistů, kteří cyklobus využili jako jedni z prvních.