VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cyklostezka bude díky dotaci

Kopřivnice - Ve městě bude opět o něco jednodušší cestování na kole. Město totiž získalo od Regionální rady Moravskoslezska dotaci, díky které vznikne nová, přes dva kilometry dlouhá, cyklostezka.

20.7.2010
SDÍLEJ:

Také v Kopřivnici bude jízda na kole, díky nově vzniklým cyklostezkám, bezpečnější. Foto: Archiv/Deník

Regionální rada Moravskoslezského kraje se rozhodla podpořit záměr města Kopřivnice zřídit ve městě cyklostezku a přidělila mu dotaci ve výši přes devět milionů korun.

„Mohu potvrdit, že jsme obdrželi rozhodnutí Regionální rady Moravskoslezska o získání dotace na cyklostezku,“ uvedl kopřivnický starosta Josef Jalůvka. Nová stezka bude v budoucnu sloužit nejen cyklistům, ale také in-line bruslařům a chodcům. Její plánovaná délka je přes dva kilometry. „Stezka povede od Štramberka, kolem Kopřivničky, až k místnímu loutkovému divadlu,“ informoval Jalůvka. „V tomto místě naváže na úsek, který se staví nyní, tedy na jinou cyklostezku, jež vzniká podél ulice Panská,“ doplnil starosta vzápětí.

Tím vznikne jakási páteřní trasa, jež nejen protne celé město, ale přinese také další výhody. „Vznik páteřní trasy, vedoucí od jihu města až do průmyslového parku na jeho opačné straně, usnadní cestu do práce lidem, kteří jsou zde zaměstnaní. Není jich málo a doposud museli do práce jezdit po hlavních komunikacích,“ uvedl Jalůvka.

Součástí projektu budou také úpravy přechodů, veřejného osvětlení a dopravního značení, vznik zpomalovacích prahů v místech křížení významných komunikací, odvodnění, doplnění mobiliáře a vegetační úpravy. „Cyklostezka Kopřivnička naváže na stávající regionální cyklotrasu Moravská brána, kterou částečně překládá,“ uvedl Richard Petr z odboru rozvoje města Kopřivnice.

O dotaci na stezku město žádalo již v minulém roce, teprve v tom letošním na ni ale dosáhlo. „O finance na výstavbu cyklostezky jsme žádali již v minulém roce, ale tenkrát nám to jen těsně nevyšlo,“ zavzpomínal Jalůvka a pokračoval: „Letos jsme o ni tedy požádali znova a byli jsme úspěšní.“ Město nyní čeká podepsání smlouvy s úřadem regionálního programu a poté přistoupí k vyhlášení soutěže na dodavatele stavby.

Předpokládaný rozpočet cyklostezky byl již předběžně vyčíslený. „Předpokládané náklady projektu přesahují dvacet milionů korun, avšak skutečná cena bude známa až po ukončení soutěže,“ uvedl Petr. Město navíc věří, že cenu stezky v průběhu její realizace sníží. „Rozpočtové náklady na cyklostezku se pohybují kolem dvaceti milionů korun, dotace činí devět a půl milionu korun, zbytek bude hradit město. Ale předpokládáme, že cena bude nakonec nižší,“ potvrdil Jalůvka.

Pokud vše půjde podle plánu, se stavbou cyklostezky se začne na jaře příštího roku. Společně se stezkou podél ulice Panská, jež bude hotová do konce roku letošního, to bude druhá větší trasa, po níž bude možné bez starostí vyrazit na kole nebo in-line bruslích. Obyvatelé Kopřivnice vznik těchto tras nadšeně vítají. „Cyklotras máme jako město hodně, ale cyklostezky se speciálně upraveným povrchem zatím chybějí. Proto jsou reakce na jejich výstavbu pozitivní,“ uvedl starosta. Jeho slova potvrdil pan Jiří, který je vášnivým cyklistou. „Na kole jezdím hodně, do zaměstnání, do obchodu, na výlety, a v Kopřivnici bezpečné cyklostezky opravdu citelně chyběly. Jsme proto rádi, že se to město snaží napravit.“

Autor: Jana Hromočuková

20.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

FILIP WALICA, Příbor, nar. 16. 10. 2017, 50 cm, 3,20 kg. Nemocnice Nový Jičín.
12

Vaše miminka - noví občánci našeho okresu

Sledování výsledků parlamentních voleb ve štábu ANO, 21. října v Praze. Ivo Vondrák
29

Králem voleb v kraji je Ivo Vondrák. Nemám ambici být ministrem, řekl Deníku

To jsou oni! Podívejte se, kdo bude nově hájit zájmy Moravskoslezského kraje

/FOTOGALERIE/ Kteří poslanci budou po volbách v dolní komoře parlamentu zastupovat a hájit zájmy Moravskoslezského kraje? Nejvíce mandátů získalo hnutí ANO. Podívejte se, kdo patří mezi nově zvolené poslance.

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.  

AKTUALIZOVÁNO

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Volební výsledky v Moravskoslezském kraji jsou sečteny, vítěze parlamentních voleb 2017 známe. Hnutí ANO sesadilo z pomyslného trůnu ČSSD.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

První příležitost, jak si otestovat svou výkonnost na začátku nové sezony, měli při nedávné Velké ceně Znojma členové Plaveckého klubu Nový Jičín, kteří se v přípravě musejí potýkat s problémy vinou uzavření novojičínského bazénu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení