VYBRAT REGION
Zavřít mapu

TIP: Cyklotrasy přinášejí i zábavu

Frýdek-Místek – Cyklistům se nabízí celá řada možností, kam mohou na svých bicyklech v okolí Frýdku-Místku vyrazit. V okolí je pro ně připraveno několik zajímavých a tématicky zaměřených cyklotras. Cyklisté si mohou vybírat i podle náročnosti trasy od těch nejjednodušších až po stezky s velkým převýšením.

16.5.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Ivan Babej

Na „jarní rozjezd“ mohou cyklisté zvolit například celou nebo jen část 33kilometrové cyklotrasy 6003: Okolím Frýdku-Místku. Povede je od místecké přehrady Olešná směrem na Chlebovice, Palkovice, Bašku, Dobrou, Staříč a zpět na Olešnou. Cestou se mohou zájemci například zastavit na vrchu Kamenná, který je vyhlášen jako národní přírodní rezervace na Moravě s nejdále k severu položenou lokalitou výskytu Inu žlutavého a dalších teplomilných květin. Techničtěji založeným cyklistům se cestou nabízí prohlídka expozice ukázek moderních způsobů dolování Dolu Staříč. Věřící mohou udělat zastávku u kapličky na poutním místě v lískoveckém Hájku a hladoví zaženou hlad v restauraci U Mámy. Smysly určitě potěší i rozhled ze skalického kopce a osvěžení cestou přinese koupel v přehradě Baška.

Za hezkého počasí výletníci určitě ocení i cyklotrasu s číslem 6005: Za koupáním k Žermanické přehradě. Trasa je středně náročná a protože vede po udržovaných asfaltových okresních cestách, je vhodná pro všechny typy kol. Začíná u frýdeckého hřbitova a vede přes Sedliště, kde si zájemci mohou vychutnat pohled na město z Bezručovy vyhlídky nebo si prohlédnout dřevěný kostelík ze 17. století, na Lučinu k Žermanické přehradě. Dále je možné pokračovat směrem na Soběšovice, Domaslavice, Vyšní Lhoty, Raškovice, Skalici a Dobrou zpět do Frýdku-Místku.

Celá trasa je dlouhá 46 kilometrů a, stejně jako na ostatních, i na ní je dostatek příležitostí k občerstvení.

Spoustu překvapení, zábavy a možná i trochu strachu, přinese cyklotrasa označená jako 6004: Do Moravskoslezských Beskyd, Legendy a pověsti. Sedmatřicet kilometrů dlouhá trasa vede od přehrady Olešná přes Skalici, Janovice, Lubno, Malenovice, Frýdlant nad Ostravicí, Metylovice a Palkovice zpět na Olešnou. Na této trase je možné navštívit místa, na která se vážou různé báje a pověsti. Cyklisté se tudy vydají například po stopách místeckého kata Chuchlíka, který zahalen procházíval podvečerními místeckými ulicemi a každý, kdo mu pohlédl do tváře, se raději pokřižoval. Zastávka je také u záhadné studny v parku frýdeckého zámku, ze které podle pověsti vedou tajné chodby až k Lysé hoře nebo na hukvaldský hrad. Ve Skalici může cyklisty vylekat duch zemních draků – Skalický Ťmok a v Janovicích si pak mohou připomenout legendu o zbojnících Ondrášovi a Jurášovi nebo záhady Lysé hory. Tato středně náročná trasa vede převážně po vedlejších silnicích.

Na méně náročné trasy je možné na kolech vyrazit po značených okruzích například i za historií hukvaldského panství na 37 kilometrů dlouhý okruh číslo 6006 z Olešné přes Palkovice, Hukvaldy a Staříč zpátky na Olešnou. Ve Frýdlantu nad Ostravicí pak startuje 31 kilometrů dlouhá trasa číslo 6008: Okolo Ondřejníka přes Metylovice, Lhotku, Kozlovice, Tichou, Kunčice, Ostravici a Novou Ves.

Poněkud náročnější trasou je potom Beskydský okruh označený číslem 6007, na který by cyklisté měli být vybaveni trekingovými nebo MTB koly. Tato trasa je dlouhá 24 kilometrů a vede z Frýdlantu nad Ostravicí přes Čeladnou, Ostravici Pod Smrčkem, a Novou Ves zpátky do Frýdlantu. Cyklisté s dobrou fyzickou kondicí si pak mohou vybrat z celé řady tras a okruhů přes okolní kopce a horské masivy. Podrobné mapy, tipy a informace je možné získat například v informačních centrech BIC.

Na Olešné cyklisté musejí počítat s menší zajížďkou

Cyklisté, kteří pojedou okolo místecké přehrady Olešná, by nyní měli počítat s mírnou zajížďkou. Provoz na cyklostezce okolo přehrady Olešná je totiž dočasně omezen.

„Cyklisté by měli počítat s tím, že cyklostezka vedoucí kolem přehrady Olešná bude ve své spodní části zaslepena. Žádáme tedy ty cyklisty, kteří chtějí pokračovat ve směru na Zelinkovice nebo Palkovice, aby jeli kolem rybníku Řehánek,“ upozornila mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková. Dodala, že až do konce června bude uzavřena také část ulice Nad Přehradou. Důvodem omezení je celková rekonstrukce příjezdové komunikace k Aquaparku Olešná. Stavební společnost tu během první – jarní etapy prací postaví novou dešťovou kanalizaci a provede rekonstrukci propustku i samotné komunikace. Počítá se také s přeložkou vedení elektrického vedení ze sloupů do země. Další etapa rekonstrukce pak proběhne až na podzim po skončení letní koupací sezony.

„Úsek od aquaparku po ulici Rovenskou ve směru na Palkovice bude nyní, po dobu jarních prací, pro veškerou dopravu uzavřen. Přístup do aquaparku bude možný jen ze strany od Místku,“ vysvětlila mluvčí. V parkování u aquaparku však k výraznému omezení nedojde, neboť na parkoviště povede provizorní vjezd. Ředitel aquaparku zdůraznil, že se rekreanti se rozhodně nemusejí obávat, že by se k aquaparku auty nedostali. „Průjezdnost komunikace rozhodně zůstane, byť v omezené míře, zachována. Dostupná zůstanou i zdejší parkoviště. Přes hlavní letní sezonu, tedy od 20. května do konce srpna, navíc budou práce přerušeny a příjezdová silnice k aquaparku bude přes léto normálně průjezdná,“ ujistil ředitel Aquaparku Olešná Petr Slunský. „O opravu příjezdové komunikace k aquaparku jsme už dlouho usilovali a nyní jsme se jí konečně dočkali. Velmi se už těšíme, až budou práce dokončeny a silnice bude opravená a rozšířená. Věřím, že to ocení i naši návštěvníci,“ usmíval se ředitel. „Omlouváme se za dočasné komplikace a omezení v dopravě,“ dodala ještě Jana Matějíková.

Autor: Jana Rumianová

16.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 14 500 Kč

Pomocní dělníci ve výrobě Operátor výroby. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14500 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: z:4.4.2018, a: 15.5.2018, Hledáme muže a ženy na pozice obsluha výrobních strojů na jednotlivých odděleních ( kontrola kvalit výrobků, vstřikování plastů, lakovna, montáž, zajištění logistických procesů a zodpovědnost za výrobek)., Požadujeme zodpovědný přístup k práci, manuální zručnost, výbornou docházku., Docházková odměna při plném pracovním fondu 2 000 Kč, stravenky plně hrazeny zaměstnavatelem, víkendové bonusy 500 Kč/1 směna, lékařské prohlídky, doprava zdarma., Inf. telefonicky 732 222 216, 731 531 824, e-mailem brigadyprovas@post.cz, nebo osobně Po-Pá 8:00 - 14:30, Stodolní 741/15, 702 00 Ostrava. Pracoviště: Comfort job agency s.r.o. pracoviště mošnov, Průmyslová, č.p. 367, 742 51 Mošnov. Informace: Lenka Csabiová, +420 731 531 824,732 222 216.

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 18 000 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě Manipulační dělník v automobilovém průmyslu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 30. Poznámka: z:13.9.2017. a: 17.5.2018, Hledáme fyzicky zdatné a pracovité zaměstnance na třísměnný provoz pro dlouhodobé a stabilní zaměstnání do nadnárodní automobilky v Mošnově! Vhodné i pro absolventy nebo zájemce bez praxe, vše Vás zaučíme. , Požadujeme: spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost, manuální zručnost, fyzickou zdatnost, odolnost vůči stresu, dobrý zdravotní stav, čistý trestní rejstřík., Nabízíme: Práce na HPP, - NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVĚK 3000 KČ , - DOCHÁZKOVÝ BONUS 1300 KČ, - PRÉMIE AŽ 20 %, MZDA OD 100 KČ/HOD , - PŘÍPLATKY, ODMĚNY, PŘÍSPĚVEK NA DOPRAVU , - PŘÍSPĚVEK NA STRAVU, 5 TÝDNŮ DOVOLENÉ , - Možnost záloh, karierního růstu, pracovního oblečení. , Info. na tel.: 733 530 668 od 8-15 hod. e-mail: konzultant@agivatemp.cz.. Pracoviště: Agiva temp s.r.o. - mošnov č. 369, Průmyslová, č.p. 369, 742 51 Mošnov. Informace: Bc. Katrin Richterová, +420 733 530 668.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technický pracovník 17 000 Kč

Montéři lan a zdvihacích zařízení Navíječi spirálních kabelů. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: z: 11.5.2017, a.: 17.5.2018, Náplň práce: Navíjení spirálních kabelů., Požadujeme:, - Práce v třísměnném provozu, - Manuální zručnost a dobrý zrak, - Spolehlivost a pečlivost, Zaměstnanecké výhody:, - Práci na hlavní pracovní poměr, - Příležitost dobrého výdělku ve stabilní, zavedené společnosti, - Odměňování výkonu na základě individuálních norem, - Měsíční teamový bonus podle dosažených cílů, - Příplatky za noční směny ve výši 15% z průměrného hodinového výdělku, - Nadstandardní příplatky za přesčasové hodiny o víkendech, - Třináctý plat na základě hospodářského výsledku firmy, - Dotovaná firemní autobusová doprava z Rožnova a Frenštátu, - Příjemné pracovní klima, světlé a čisté pracovní prostředí, - Různorodé manuální činnosti, Stravenky, - Není nutné jednotné firemní ošacení, - Poukázky při životních jubilejních, - Důraz kladen na spokojenost zaměstnanců a pracovní podmínky při práci., Info. na e-mail: jobs@ejr.cz. Pracoviště: Erich jaeger, s.r.o., Průmyslový park, č.p. 304, 742 21 Kopřivnice. Informace: Nina Kratochvílová, +420 556 841 344.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 22 000 Kč

Řidiči cisternových vozů Řidič/ka cisternového vozidla - operátor nabíjecího vozu. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 29000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: z:19.10.2017, a: 10.5.2018, Řidičský průkaz alespoň skupiny C, digitální karta řidiče, profesní průkaz, uživatelská znalost práce na PC, čistý výpis z rejstříku trestů, samostatnost, flexibilita. Řidičské oprávnění C+E a osvědčení ADR pro přepravu nebezpečných věcí (cisterny) urychlí zapracování. Jedná se o celoroční práci v kombinaci pracovního výkonu řidič a operátor mísícího a nabíjecího zařízení, které je umístěno na speciální nástavbě vozidla. Práce probíhá většinou v terénu za každého počasí, doba řízení se zpravidla vejde do jednoho výkonu. Benefity: Stravenky, po roce příspěvek na důchodové připojištění, Inf. po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě schůzky. Volat pouze v pracovní dny od 9 do 16 hodin.. Pracoviště: Sse explo česká republika s.r.o. - libotín, Libotín, č.p. 500, 742 66 Štramberk. Informace: Zdeněk Bednařík, +420 737 219 507.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Derby v Libhošti zvládl lépe Jistebník.

Derby v Libhošti zvládl lépe Jistebník

Videosouhrn 21. května 2018

Trojitá zlodějská bezostyšnost a uzamčení Beskyd před uhlobarony: videa dne

Nový Jičín zasypal Ústí pěti góly a dotáhl se na čelo divize!

Takhle by to šlo! Novojičínští fotbalisté mají za sebou nadmíru vydařený týden, když po první jarní porážce v Havířově znovu najeli na vítěznou vlnu a čtyři kola před koncem soutěže mají postup do MSFL ve své moci!

Brigádníků je málo, firmy se o ně přetahují. Jaký plat nabízí?

Hospodářství jede na plné obrátky a podle firem by zaměstnalo obratem dalších až 200 tisíc osob. Ihned. Takže je zřejmé, že firmám chybí nejen kmenoví zaměstnanci, ale marně hledají i brigádníky.

OBRAZEM: Lidé ve Fulneku a v Bílovci běželi pro dobrou věc

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Dva charitativní běhy se uskutečnily v minulých dnech na Novojičínsku.

Šlechtična versus štokr a prohra siláka s malotraktorem: zhlédněte videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 19. až 20. května 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT