Na radnice v Novém Jičíně, Kopřivnici, Bílovci, Odrách, Příboře, Frenštátě pod Radhoštěm a mnohé další přicházely stovky lidí, aby zapsaly soustrast do kondolenčních listin. Například v Kopřivnici se do vestibulu městského úřadu dostavily na tři stovky občanů. „Pietní místo bylo občanům přístupné od 19. do 23. prosince loňského roku a poté byly všechny archy s podpisy a vzkazy od více než tří stovek Kopřivničanů zaslány na Pražský hrad,“ potvrdila kopřivnická tisková mluvčí Lucie Petříčková.

Víc než měsíc po smutné události dorazil na radnice děkovný dopis podepsaný Dagmar Havlovou, manželkou prvního českého prezidenta.

V něm všem, kteří jakkoliv vyjádřili lítost nad odchodem jejího manžela, poděkovala. „Dovolte mi, abych všem občanům Vašeho města ze srdce poděkovala za upřímné projevy soustrasti. Spontánní účast veřejnosti mě přesvědčila o tom, že myšlenkový svět, občanské postoje i politická rozhodnutí Václava Havla zůstávají hodnotou pevně spojenou s našimi novodobými dějinami. Hodnotou, kterou jak věřím nelze zapomenout, kterou nelze obejít a která dokáže v důležitých okamžicích silně zaznít. Bude-li to skutečně tak, považovala bych to za nejlepší ocenění jeho díla a jsem dojata tím, jak se občané Vašeho města k němu přihlásili,“ stojí v dopisech, které jsou adresovány starostům novojičínských měst.