Nová vyhlídka nahradila jinou, takzvanou Bezručovu vyhlídku, která už nevyhovovala a podle mnohých byla pro turisty spíše nebezpečná. Jaká byla její historie?

Bezručovu vyhlídku postavil Ivan Váňa společně se skauty a oddílem turistické mládeže v kopřivnických kopcích v roce 1981. Jednalo se o vcelku velkou, bytelnou železobetonovou vyhlídku, která umožňovala rozhled na Kopřivnici a blízké okolí. Bohužel v průběhu následujících třiceti let byla vyhlídka postupně nějakým způsobem devastována a namísto toho, aby skýtala a nabízela ten původní krásný výhled, se stala nebezpečnou pro ty, kteří se ji rozhodli navštívit. Město proto hledalo cestu k tomu, jak bychom mohli na zavedenou tradici vyhlídek navázat a něco podobného postavit znovu.

Byla Bezručova vyhlídka prvním výškovým bodem ve městě?

Ne, ještě před jejím postavením se v Kopřivnici nacházel na tom místě jiný, o něco starší objekt. Kdo byl jeho autorem, však dnes už nevíme.

Jak dlouho existoval záměr vyhlídku postavit a co stavbě předcházelo?

Prvním takovým krokem bylo vykoupit soukromé pozemky, které se nacházejí pod cestou vedoucí k vyhlídce, a vyhlídkou samotnou. To se nám podařilo asi před dvěma lety. Poté jsme začali s hledáním dotačního titulu, který by umožnil rozbitou vyhlídku odstranit a na jejím místě postavit novou. Nakonec se nám to podařilo díky Programu regenerace venkova. Na stavbu objektu jsme získali více než osm set tisíc korun. Celá investice byla něco přes milion, na zbylé částce se podílelo samo město.

Milion je dost peněz. Byla za ně postavena jen samotná vyhlídka?

Nebyla. V rámci projektu oživení kopřivnických lesů jsme ze získaných financí zároveň s ní postavili dvě krytá posezení, když půjdou lidé na procházku k Hostýnu, mohou posedět anebo se schovat před deštěm.

Co si město od nové atrakce slibuje? Chce tím přitáhnout například více turistů?

O to, aby do Kopřivnice mířili turisté, nám samozřejmě šlo. Novou vyhlídkou jsme jim chtěli ukázat, že máme v našem městě co nabídnout. Navíc je to už třetí možnost rozhledu v okolí našeho města, kromě rozhledny na Bílé hoře a Raškovy vyhlídky máme nyní i vyhlídku na Brdech. Domnívám se, že není mnoho měst našeho rozsahu, které by se třemi takovými vyhlídkovými body mohly pyšnit.