Přestože získala TOP 09 hlasy od pravicově a středově orientovaných voličů, napomohla po komunálních volbách uzavření koalice, ve které figuruje také Komunistická strana Čech a Moravy. I to byl důvod, proč vedení strany následně rozhodlo o odebrání licence novojičínské TOP 09. O nyní nově založené organizaci hovoří její předseda Dalibor Tomek.

Proč jste se rozhodli znovu založit místní organizaci TOP 09?

Vznikla spíše náhodně. Setkal jsem se se známým, který pracuje v managementu TOP 09, jehož jsem se ptal, proč v Novém Jičíně skončila organizace TOP 09. Nějak jsme se dostali k tomu, že by tady ta organizace mohla fungovat znovu. A podařilo se.

Nová organizace je výhradně z nových členů?

Všichni současní členové jsou zcela novými členy organizace a nebyli v předchozí organizaci. Některé z původních členů jsme ale kontaktovali, jestli mají zájem, aby se stali členy.

Vy ale v současné době nemáte zastoupení v komunální politice…

V současné době ne, protože ti dva členové, kteří se za TOP 09 dostali do zastupitelstva, momentálně nejsou členy TOP 09.

Máte před sebou tři roky do dalších komunálních voleb. Budete se snažit v nich nějakým způsobem uspět?

Myslím si, že každá strana, která vznikne na komunální úrovni, tak má určité cíle a zpravidla je jedním z nich účast ve volbách a případný úspěch. Domnívám se ale, že na místě už je samotné fungování této strany, neboť při posledních parlamentních volbách dostala velké procento hlasů.