Částku 980 tisíc korun město využije na bezbariérový přístup do budovy denního stacionáře v Žilině, místní části Nového Jičína. Necelý půl milion, konkrétně 473 280 korun, padne na vybudování dětského hřiště v areálu na Skalkách a na zlepšení vzhledu veřejné zeleně ve městě.

„Dalších 350 tisíc korun je určeno Městskému kulturnímu středisku na realizaci zářijových Slavností města. Na pořízení mobilního pódia poputuje místním Technickým službám města 170 tisíc korun. Dalších 30 tisíc korun je příspěvkem Římskokatolické farnosti na vybavení Rodinného klubu Hnízdo,“ doplnila mluvčí novojičínské radnice Hana Sirotová.

„Firma Dalkia se v souladu s platnou smlouvou zavázala poskytovat každoročně po uzavření bilance minulé topné sezóny příspěvek na podporu sportovních a kulturních aktivit ve městě v návaznosti na množství prodaného tepla v minulém období. Za loňský rok náleží městu, po přepočtu prodaného množství tepla, zmíněné dva miliony korun,“ konstatoval místostarosta města Milan Šturm.

Peníze město rozdělilo na základě návrhů zastupitele Jiřího Adamce (KDU-ČSL) a bývalé radní města Gabriely Žitníkové. Ti „orodovali“ za sociální oblast. S nápadem rozdělení peněz Dalkie na vybudování dětského hřiště na Skalkách a částky spojené s realizací městské slavnosti přišli místostarostové Miloš Lossmann(ODS) a Milan Šturm(ODS).