Jedna z nich se tam jen pár kilometrů od Bělotína stala ve čtvrtek kolem jedenácté hodiny dopoledne. Stav vozovky při ní sice roli nehrál, ale následné vyšetřování havárie omezilo a zbrzdilo především řidiče kamionů. VIDEO:

Dálnici u Bělotína blokovala nehoda fabie

„Rozestavěná dálnice je nebezpečná a k předjíždění to tady rozhodně není. Je to hodně úzké,“ nešetřila kritikou paní Hanka z Ostravy, které ve čtvrtek na dálnici praskla pneumatika.

Podobného názoru je řidič z Brna jménem Martin Šturm, který tudy projíždí několikrát do měsíce.

„Každých pár metrů je tady rychlost omezena na osmdesát nebo dokonce šedesát kilometrů v hodině. Co je to za dálnici, když se tam smí jezdit jen tak pomalu,“ kroutil hlavou.

Úsek mezi Bělotínem a Hladkými Životicemi byl slavnostně uveden do provozu vloni v listopadu. Od té doby uplynulo už půl roku a polovina vozovky významné dálniční komunikace je stále ještě rozestavěná.

S ohledem na to, jaké zněly na čerstvě otevřené polostavbě výroky, je to až s podivem.

„Tímto otevřením se výrazným způsobem mění mapa infrastruktury České republiky,“ řekl tehdy například ministr dopravy Gustav Slámečka.
„Z našeho pohledu jde o hlavní událost tohoto roku,“ pronesl ve stejný den šéf Ředitelství silnic a dálnic Alfréd Brunclík.

„Mohu směle říci, že se dnešek zapíše do historie našeho kraje. Snad každý občan tohoto regionu netrpělivě čekal jen na tuto chvíli,“ vyjádřil se v podobném duchu moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas.

Druhý den po otevření smrtelná nehoda

První nehoda se na nové dálnici stala ještě v noci před jejím slavnostním otevřením. Tehdy projela stanem, ve kterém byl pro čestné pozvané hosty plánován raut, tříčlenná skupinka cizinců. Více k nehodě se dočtete ZDE!

Hned následujícího dne tam policisté vyšetřovali nehodu mercedesu a škodovky se smrtelným zraněním. V tomto týdnu odvážel z nedokončené dálnice těžce zraněného řidiče vrtulník.

„I méně závažné nehody se tam stávají dost často,“ potvrdila krajská mluvčí policie Marta Vlachová.

Stanovisko projektanta stavby ani ředitele výstavby dálničního úseku Bělotín – Hladké Životice se Deníku bohužel zjistit nepodařilo. Jejich mobilní telefony ve čtvrtek jen bezvýsledně vyzváněly.