Cyklostezka by měla vzniknout v úseku, který velmi často cyklisté využívají od jara do podzimu. „Týká se propojení Hůrky s Jeseníkem nad Odrou a Jeseníku nad Odrou s obcí Vražné," upřesnil starosta Jeseníku nad Odrou Tomáš Machýček.

O tom, že vše je na dobré cestě, svědčí skutečnost, že zastupitelé Jeseníku nad Odrou schválili na svém zasedání 1,174 milionu korun na projektovou dokumentaci na akci Cyklostezka Jeseník nad Odrou. „Na projektovou dokumentaci jsme získali dotaci ve výší pěti set tisíc korun a zbytek dodáme z vlastního. Také jsme uzavřeli dohodu s obcí Vražné, která se bude spolupodílet. Je to rozklíčované podle metrů," pokračoval starosta Jeseníku nad Odrou.

Pokud se vše podaří, cyklostezka povede kolem hlavní cesty z Vražného do Jeseníku nad Odrou po pravé straně silnice, z Jeseníku nad Odrou do Hůrky po levé straně silnice. „Teoreticky příští rok se může požádat o dotaci, ale uvidíme, protože s jedním majitelem ještě nejsme dohodnutí na pozemcích," poznamenal Tomáš Machýček s tím, že obec od majitelů pozemky vykupuje nebo směňuje.

Starosta Jeseníku nad Odrou si uvědomuje, že půjde o nákladnou stavbu, proto obec bude žádat o dotaci Státní fond dopravní infrastruktury nebo o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. S výstavbou cyklostezky starosta počítá spíše až v roce 2019. „Probíhají komplexní pozemkové úpravy a je možné, že dojde k nějakému zdržení. Uvidíme," uzavřel Tomáš Machýček.