Po registraci a rozlosování začalo v 9 hodin první kolo. „Hrálo se v přátelské atmosféře, všichni hráči se dobře bavili a brzy bylo hotovo. I druhé kolo se odehrálo velmi rychle a přistoupili jsme tedy k třetímu, poslednímu kolu skupin. V tom již bylo vidět napětí ve tvářích soutěžících. Některým šlo o postup, některým o umístění a některým o čest. Po lítých bojích bylo jasno, se kterými týmy můžeme ve čtvrtfinále počítat," popsal atmosféru turnaje Ondřej Běhávka, organizátor turnaje.

Atmosféra byla ve čtvrtfinále napjatá, každý se snažil hrát co nejlépe a pokud možno bez chyb. „V sále zavládlo ticho, jaké zde snad ještě nikdy nikdo neslyšel. Jediným zvukem bylo tiché funění dataprojektoru. Souboj mezi týmy Gouda a TJS Komárek musel rozhodnout až rozstřel. V něm byl nakonec úspěšnější tým Gouda a stal se tak prvním semifinalistou. Dalšími postupujícími byly týmy Zákaz vjezdu, Biceps a Svaťa's stars," pokračoval Ondřej Běhávka.

V semifinále se v obou duelech soupeři přetahovali o vedení, nakonec se do finále a tedy i do krajského kola probojovala družstva Zákaz vjezdu z Masarykova gymnázia v Příboře a Team Biceps z GaSPŠEaI, Frenštát p. Radhoštěm. Tým Zákaz vjezdu ve finále zvítězil, v boji o třetí místo vyhrál tým Gouda z Mendelovy SŠ, Nový Jičín.

Celkově se v letošním ročníku přihlásilo do turnajů v pIšQworkách 1114 týmů. Z krajských kol vzejde 24 finalistů a top z České republiky i ze Slovenska. Celkem 120 studentů se utká o titul nejlepších pIšQworkářů roku na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně 25. listopadu.

Hlavním pořadatelem soutěže pIšQworky je spolek Cyber Games, soutěž se koná pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a všech krajů České republiky.