Zvonička z dílny výtvarníka Pavla Cupáka má připomenout minulost Pusteven, které nesou své jméno po poustevnících. Poustevníkova zvonička z více 300 let starého dubového dřeva má stát přímo v místě bývalé poustevny posledního poustevníka Felixe. Tvůrci zvoničky chtějí na její stavbu vybrat na Hithitu jeden milion korun.

Místostarostka Trojanovic Ivana Vrtalová upřesnila, že vybrané peníze půjdou na transparentní účet a pokryjí nejen výrobu a ukotvení 4,5 metru vysoké zvoničky včetně odlití zvonu, ale také rozsáhlejší zemní práce zahrnující rovněž úpravu okolí zvoničky, tvorbu a instalaci informačního systému a nezbytné administrativní úkony spojené s její výstavbou.

„Pro ty, kteří projekt finančně podpoří, máme připraveny originální odměny. Záleží na výši příspěvku: od děkovných listů, přes výrobky z ovčí vlny, až po dřevěný model zvoničky od Pavla Cupáka, anebo zmenšenou kopii zvonu přímo ze zvonařské dílny,“ uvedla Ivana Vrtalová s tím, že jména dárců, kteří přispějí významnější částkou, se objeví na základové patce zvoničky a největších donátorů dokonce na zvonu nové zvoničky. Přispívat je možno do 14. dubna 2021 na odkazu: https://www.hithit.com/poustevnikova_zvonicka.

Pokud se podaří vybrat dostatečné množství prostředků, mohla by nová zvonička na Pustevnách zazvonit už letos o letních prázdninách.