„Jela jsem velkou rychlostí z kopce a ulítla mi kšiltovka. A v tom zmatku jsem začala brzdit přední brzdou a přelítla jsem přes řidítka,“ popsala nehodu samotná cyklistka, která si při pádu vyrazila dech. Hned se jí prý ujala mladá žena. „Tahala mě z cesty na chodník,“ dodala Filipová s tím, že krátce nato zastavilo u ní auto plné policistů ze zásahové jednotky.

„Díky nim a díky té paní, kterou bohužel neznám, se mi nic nestalo a jsem v pořádku,“ uvedla zraněná žena a pokračovala: „Reakce té slečny nebo paní byla okamžitá. Odtáhla mě vlastně z prostřed silnice na kraj. Všechno si ale nevybavím, protože jsem byla v takovém polobezvědomí.“

Zásluhou neznámé ženy a policistů dorazila brzo po nehodě na místo i „záchranka“. Ta Filipovou po základním ošetření odvezla do novojičínské nemocnice. „Vyšetření neukázalo nic vážného. Mám jen rozraženou bradu, měla jsem ten vyražený dech a ještě mi našli nějakou vodu v břiše,“ prozradila.

Podle novojičínské okresní policejní mluvčí Miroslavy Michálkové Šálkové se policisté ze zásahové jednotky vraceli z výcviku, když na Frenštátské ulici v Příboře uviděli nehybně ležet zraněnou ženu a vedle ní jízdní kolo. „Cyklistka lehce krvácela z hlavy a měla ještě další drobná zranění. Část policistů jí poskytla první pomoc, jejich další kolegové zajišťovali bezpečnost na této nepřehledné komunikaci do příjezdu lékařské pomoci,“ informovala mluvčí. „Je zarážející, že kolem zraněné ženy projelo několik řidičů, kteří aniž by zastavili a poskytli jí první pomoc, pokračovali dál.“

Nepříjemnost, která se Filipové stala, ale zřejmě nebude impulsem, jenž jí už nepustí do sedla bicyklu. „Vím, že jsem neměla přilbu a taky mi to vytkli v sanitce,“ přiznala. Byla by však ráda, kdyby ocenění za svůj čin dostali policisté ze zásahové jednotky i neznámá žena. „Mohu jí poděkovat jen tak na dálku. Pokud bude mít zájem, ať se mi ozve na můj e-mail (kooopina@seznam.cz), případně ať mi kontakt na ni napíše někdo, kdo ji zná,“ vzkázala Filipová.