Paní Květa z Nového Jičína, která kráčela nedaleko náměstí se svou vnučkou, to má prý vždy jisté, že na ni v těchto květnových dnech její blízcí nezapomenou. „Vzhledem k tomu, že mám tři dny před Dnem matek narozeniny, tak to mám spojené a přejí mi všichni k narozeninám i k tomu svátku," pousmála se žena, která nechtěla prozradit své příjmení. Na maminku si na Den matek ráda vzpomene Katka Kubešová z Nového Jičína. „Většinou to řeším bonboniérou," řekla bez rozmýšlení mladá dívka.

Trochu složitější to má Henrieta Honischová z Nového Jičína. „Já ten svátek uznávám. Nekupuji nic, ale posílám mamince přání mailem, nebo jí zavolám, protože jsme od sebe pět set kilometrů. Ona je totiž na Slovensku, takže osobně by to bylo těžší," vysvětlila mladá žena s kočárkem. Den matek si naopak nijak nepřipomínají v rodině Jany Honešové. Ta s úsměvem poznamenala, že má vlastně svátek každý den. Pracuje totiž v květinářství. „Je pravda, že před Dnem matek je o kytice zvýšený zájem, ale z těch tří svátků, jako je ještě Valentýn a MDŽ, je to nejslabší. „Celkově už to při těch svátcích není to, co to bývalo, poznamenala Jana Honešová.

Její slova potvrdila také majitelka květinářství, Zdeňka Klosová. „Valentýn letos nebyl skoro vůbec, protože mrzlo. Proti ostatním dnům stoupá prodej i před tímto svátkem matek, ale že by byly fronty, to teda ne," sdělila Zdeňka Klosová.