Oslavy budou probíhat už od dopoledních hodin 25. června. Ráno, od 9.30 hodin čekají děti rozmanité soutěže na několika stanovištích, například Slepé město na zámeckém nádvoří, poznávání hudebních nástrojů ve škole na náměstí, stavba komínů a jejich převoz na autíčku, kteréžto se uskuteční na chodníku před školou nebo různé hádanky, které budou děti luštit v místním infocentru. K tomu zahraje od 10 hodin dechová hudba Rozmarýnka.

Ta rovněž zahájí odpolední program v 13.30 hodin. „Slavnostní zahájení s vyhodnocením dopoledních soutěží pro rodiny s dětmi je naplánováno na čtrnáctou hodinu,“ zmínili v programu pořadatelé.

Poté už náměstí ovládne zumba, bílovecké mažoretky a od 16. hodin Věra Martinová & Jamie Marshall a Lenka Slavíková. Předvedou se také Crash Familly. Ve 20 hodin vystoupí skupina U2 revival.

Doprovodný program si lze užít například na nádvoří zámku a v něm. Návštěvníky čeká košíkářská výroba, umělecký kovář, ochutnávka vín a další atrakce. Chovatelé rovněž vystaví svá zvířata v parku u muzea. Zajímavá prohlídka je připravena v kostele. Jedná se o komentované prohlídky zvonů, kůru a kleneb kostela, a to v době od 14 do 18 hodin.

Součástí oslav, které se uskuteční 25. června, bude den otevřených dveří na místním gymnáziu a velký sraz abiturientů v domě kultury.