Poprvé se Den NATO uskutečnil na letišti v Mošnově v roce 2003, při třetím ročníku. Tehdy přijelo 25 tisíc diváků. V roce 2004 a již bylo 40 tisíc návštěvníků a v Mošnově i Petřvaldě byl chvílemi pořádný chaos. Dlouhé kolony, místy neprůjezdné silnice byly asi největšími problémy.

Od té doby se podle zástupců dotčených obcí situace dosti zlepšila. „Osobě jsem byla loni až v Mošnově a mohu říci, že pořadatelé to zvládli. Je možné, že se nějaké fronty budou tvořit, ale nepředpokládám větší problém, který by se nějak dotknul obce,“ uvedla místostarostka Petřvaldu Šárka Fabiánová.
Ani Starosta Mošnova Roman Máca nemá z obrovské a v Evropě svým rozsahem ojedinělé akce příliš velké obavy. „Necháme to plně na pořadatelské službě. My, jako obec, poskytneme veškerá dostupná parkoviště. Pořadatelé už mají z minulých ročníků dostatečné zkušenosti a věřím, že ve spolupráci s policií to zvládnou,“ sdělil Máca, jenž vidí jediný možný zádrhel v počasí. „Nesmí pršet. Řada míst, které jsme vyhradili pro parkování je nezpevněných a v dešti je raději na louku nepustíme. To bychom je pak odtud taky nemuseli dostat,“ poznamenal mošnovský starosta.

Na akci se již důkladně připravili také policisté. „V rámci dodržování bezpečnosti provozu policisté budou stát na příjezdových komunikacích, kde rovněž budou zajišťovat průjezdnost,“ informovala novojičínská okresní policejní mluvčí Miroslava Šálková a upřesnila, že kromě policistů z dopravního inspektorátu budou nasazení policisté z krajské skupiny nehod, z okolních obvodních oddělení i ze školícího policejního střediska ve Frýdku-Místku. „Účastni budou i pracovníci skupiny kriminální policie,“ doplnila Šálková s tím, že řada hlídek bude působit rovněž v rámci prevence kriminality.