Hasičům v historických uniformách to skutečně šlo a netrvalo dlouho a už první stříkance vody smáčely trávu před budovou obecního úřadu. V tu chvíli se ozval jekot sirén podruhé a z druhé strany návsi vyběhli soudobě odění hasiči s moderními proudnicemi a v průběhu několika sekund spustili gejzíry do pomyslného požářiště. Otestovali tak veřejně nové hasičské vozidlo. „Jsem velmi rád, že se novým vozidlem podařilo vybavit právě Hodslavice, které na sobě nesou řadu zásahů. Věřím tomu, že se na to budeme hlavně dívat spíše při oslavách než při složitějších zásazích, které, bohužel, život přináší,“ vyjádřil se Evžen Tošenovský, hejtman Moravskoslezského kraje, který předal veliteli hodslavických hasičů Leoši Turkovi symbolický klíč od nové stříkačky.

Nové hasičské vozidlo stálo celkem 5,6 milionu korun, z toho Hodslavice daly 3,1 milionu, Životice půl milionu a Moravskoslezský kraj dva miliony korun. „Hodslavice jsou známé jako hasičská obec. Kdysi zdejší hasiči získali dokonce zlato na mezinárodní soutěži pro Českou republiku. Hasiči jsou tady super,“ uvedl Miroslav Vyhlídal, starosta Hodslavic, jeden z možných důvodů, proč právě Hodslavice jsou jednou z prvních menších obcí v okrese, která dostala nové hasičské vozidlo.

Největší radost měli samotní hasiči, jejichž dřívější vůz měl datum výroby 1983. „Poruchovost nějaká byla a už byl docela problém shánět náhradní díly,“ prozradil velitel hodslavických hasičů Turek a doplnil, že ve sboru pracuje osm profesionálních hasičů, kteří budou vědět, jak nový vůz nejlépe využívat. Celkově má Sbor dobrovolných hasičů v Hodslavicích 140 členů. „nemáme zatím mládež, ale teď se tomu dva členové chtějí věnovat,“ uzavřel Turek.