Jen mírně klesající nezaměstnanost je určitě první vlaštovkou, která však jaro nedělá. Bez práce je v Novém Jičíně stále dost lidí a těm by proto mohl svým způsobem pomoci takzvaný Den pracovních příležitostí. Tento seminář, určený všem, kteří hledají práci, se uskuteční ve čtvrtek 22. října od 10 do 14 hodin v aule novojičínské radnice. „Tento seminář je určen studentům, podnikatelům i lidem, kteří aktivně hledají zaměstnání, ať už v České republice nebo ve státech Evropské Unie,“ vysvětlila Petra Schmidtová z novojičínského střediska Europe Direct, které seminář pořádá. Současně doplnila, že seminář bude přínosný také pro lidi, kteří mají v úmyslu začít podnikat na území Evropské Unie.

Během dopoledne bude seminář věnován přednáškám, na kterých získají účastníci nové informace, týkající se mobility pracovníků a všech dalších témat s tím spojených. „Dozvědí se tedy, jak hledat práci v zemích Evropské Unie a Evropského hospodářského prostoru i Švýcarsku. Zjistí, jaké je v těchto zemích uznávání kvalifikací, jakým způsobem funguje krátkodobá práce v zemích unie, co je třeba vedět při studiu a podnikání v unii,“ nastínila Petra Schmidtová.

Na semináři však nevystoupí pouze zástupci sítě Eures, ale také novojičínského úřadu práce. Zájemci se tak dozvědí více o nezaměstnanosti na Novojičínsku i o nabídce služeb Úřadu práce Nový Jičín. „Po skončení přednáškového bloku bude všem zájemcům poskytnut individuální poradenský servis, týkající se zaměstnanosti, získávání pracovníků, aktuální nabídky pracovních míst a podobně,“ dodala na závěr Schmidtová.