Akci pořádají společně město Frenštát pod Radhoštěm a Astra, centrum volného času (CVČ). Program je rozdělen do dvou částí, dopolední od 9 do 11.30 hodin a odpolední od 15 hodin a probíhá ve venkovních i vnitřních prostorách CVČ Astra.

„Připraven je program pro celou rodinu. Od přednášky s psychologem, ukázky výukových pomůcek, canisterapie, přes hudební, taneční vystoupení, balónkovou show, po společné aktivity pro děti a jejich rodiče jako je cvičení pro celou rodinu, otevřená keramická dílna nebo střelnice,“ sdělila Iva Vašendová, mluvčí města Frenštát pod Radhoštěm.

„Dopoledne bude věnováno především maminkám s malými dětmi. V mateřském centru Stonožka v Astře je připraveno čtení pohádek, ukázka Montessori pomůcek či povídání o zvířátkách,“ uvedla Bronislava Papáková, koordinátorka komunitního plánování z odboru sociálních věcí frenštátského městského úřadu.

Odpoledne zahájí parkour vystoupení, následovat bude balónková show, se svým vystoupením se představí Dance Rebels, Sedmikvítek 1 a další. „Pro rodiny jsme připravili také prezentaci canisterapie a besedu s psychologem na téma Kvalitní koníčky proti drogám a jiným nešvarům. Navíc si celé rodiny mohou společně zacvičit či zatančit,“ dodala koordinátorka Bronislava Papáková.

Na odpoledne organizátoři připravili soutěže pro děti, malování na obličej, malování křídami a drobné občerstvení. Zájemci také mohou navštívit a vyzkoušet střelnici nebo dát vyniknout své kreativitě v keramické dílně. „Nezapomněli jsme ani na oblíbenou možnost prohlídky policejního a hasičského vozu,“ upozornila Bronislava Papáková.

Mezinárodní den rodiny, který připadá na 15. květen, je v kalendáři jako jeden z významných dnů. „K jeho vyhlášení došlo poprvé v roce 1994 na valném shromáždění Organizace spojených národů. Každoročně věnuje pozornost rodinám a odráží tak důležitost rodiny jako základní jednotky společnosti a prvku pro výchovu budoucích generací,“ doplnila Iva Vašendová s tím, že v případě nepříznivého počasí se dění přesouvá do útrob CVČ Astra.