To během tohoto týdne nabídne jak místním dětem, tak i dospělým řadu osvětových a zábavných aktivit, které se budou snažit upozornit na důležitost ochrany přírody. Novinkou letošního roku a oslav bude celodenní akce Žijeme zdravě, hravě , která se uskuteční ve čtvrtek 19. dubna.

Oslavy svátku modré planety zahájila bezplatná likvidace autovraků. Ta se v sobotu 14. dubna uskutečnila na autovrakovišti v Ženklavě. „Díky akci, která se nám v minulosti již několikrát osvědčila, mohli majitelé nepojízdných automobilů ušetřit nemalé částky,“ uvedla tisková mluvčí kopřivnické radnice Lucie Petříčková s tím, že vozidla k likvidaci bylo možné nahlásit do pátku 13. dubna .

Park Edvarda Beneše ožije ve čtvrtek 19. dubna. „V tento den se tam uskuteční zcela nová akce, která vznikla díky spolupráci s Radou dětí Moravskoslezského kraje a místními mateřskými školami. Její program slibuje ekologické aktivity, soutěže a zábavu pro malé i velké příchozí budou moci zhlédnout ukázky tradičních řemesel, navštívit pravou mongolskou jurtu s čajovnou, účastnit se afrického workshopu, zdolat horolezeckou stěnu, zaskákat si na trampolíně, projet se parním vláčkem,“ vyjmenovala mluvčí Petříčková. Součástí zábavného odpoledne bude rovněž tradiční ekovýstava výrobků dětí z kopřivnických školek.

Sobota 21. dubna bude v Kopřivnici pařit Pohádkovému lesu. Jako vždy budou připraveny dvě trasy rozdílné náročnosti, na kterých bude na malé i větší účastníky čekat několik pohádkových bytostí s připravenými úkoly.

Startovat bude možné kdykoliv od 13 do 16 hodin u štramberské Kamenárky. „Delší trasa přitom povede kolem rozhledny na Bílé hoře a Váňova kamene, kratší pouze nejbližším okolím,“ doplnila Lucie Petříčková.

A aby oslavy nebyly jen o zábavě, ale také o osvětě, ani v letošním roce nebude chybět úklid města, který je se Dnem Země tradičně spojen. Letos se do něj zapojí nejen děti a školáci, ale také lidé bez přístřeší.

„Děti ze základních škol a Mateřské školy Motýlek spolu s kopřivnickými skauty uklidí okolí střediska Vanaivan a dětského centra. Klienti nízkoprahového denního centra Racek pak vyčistí vytipované lokality v okolí Kopřivnice,“ dodala na závěr kopřivnická tisková mluvčí.