VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Den Země: někde už byl, jinde se chystá

Novojičínsko – V každém městě novojičínského okresu si alespoň nějakým způsobem připomenou Den Země, který připadá na 22. dubna. Někde tak již letos učinili.

18.4.2011 2
SDÍLEJ:

Loni se při příležoitosti oslav Dne Země v Novém Jičíně pokusili vytvořit nový rekord ve sběru použitých baterií. Foto: Deník/Ivan Pavelek

Za sebou mají připomínku svátku Dne Země například V Odrách. Tam o uplynulém víkendu ochránci přírody a dobrovolníci uklízeli odpadky v Odrách a okolí. V sobotu také měli jednu z mnoha akcí v Kopřivnici, kde děti z města i z okolního Štramberku absolvovali Dobrodružnou cestu Pohádkovým lesem, na které plnily různé úkoly. Spolky a město připravily na duben v Kopřivnici téměř dvě desítky různých „ekoakcí“. Mezi nimi je například bezplatná likvidace autovraků či ekovýstva dětských prací z odpadových materiálů. „Ta bude k vidění poslední dubnovou středu v centru města před kulturním domem, od čtvrtku bude přemístěna do městského úřadu a do kulturního domu,“ sdělila Iva Rašková, koordinátorka projektu Zelené město. Aktivně se do oslav Dne Země zapojilo také Skautské centrum Vanaivan, které na 22. dubna přichystalo čištění turistických tras a studánek a seznámí návštěvníky centra s problémy v Africe.

Bohaté oslavy přichystali také v Novém Jičíně. Tam se v úterý 19. dubna od 9 do 14 hodin na Masarykově náměstí uskuteční program pro děti i dospělé. Ten zajišťuje společnosti EKO-KOM, známá jako provozovatel zpětného odběru a využití odpadu z obalů, a tím jejich další efektivní recyklaci. Na náměstí bude mít stan rovněž středisko Europe Direct. To nabídne soutěže a kvizy nejen s evropskou tématikou.

Od 14 hodin pak vystoupí zájmové kroužky střediska volného času Fokus, taneční skupina Streetdance pod vedením Jany Balážové a těšit se můžete i na vystoupení přípravného oddělení Ondrášku Rarášek.

Frenštát pod Radhoštěm ke Dni Země oficiálně nic nepořádá. „Protože je to v Kopřivnici a Novém Jičíně, naše školy jezdívají tam,“ vysvětlila Eva Traganová, z odboru životního prostředí frenštátské radnice. Také Studénka nic oficiálního nechystá, ale tamní škola T. G. Masaryka pořádá ve středu 20. dubna v prostorách školy Ekojarmark. „Můžete si zakoupit sazenice léčivých nebo okrasných rostlin a zeleniny, drobné dárky a potřebné maličkosti od žáků, ochutnat připravené občerstvení a vyzkoušet si výrobu voskových svíček či paličkování,“ uvádějí organizátoři akce.

V Příboře pracovnice odboru životního prostředí a zemědělství příborské radnice připravily pro školáky ve městě několik akcí. Školáci absolvují návštěvu Pohankového mlýna ve Frenštátě pod Radhoštěm, V Luně, středisku volného času předseda místní organizace Českého včelařského svazu Rudolf Vlkovič žákům povypráví o životě včel a jejich nezastupitelné úloze v přírodě. Třetí akce Dni Země je návštěva stáje Michálek. Je určena těm nejmenším, kteří kromě prohlídky stájí a poslechu vyprávění o chovu koní, si mohou vyzkoušet jízdu na poníkovi.

Do oslav Dne Země se zapojují i jednotlivé školy v rámci svých programů. Letos například Základní škola npor. Loma například pořádá přírodovědnou soutěž. Máme rádi zvířata s výstavkou chovaných živých zvířat a soutěž hlídek pro 4. až 5. ročník O psa Lomáka. Stranou nezůstane ani Bílovec. „Město podporuje aktivity, které organizují různé organizace a spolky. Třeba Dům dětí a mládeže na Tovární dělá celý měsíc o víkendech úklid města. My přispíváme na rukavice a pytle. Ke Dni Země jsme ještě zorganizovali akci na sběr nápojového kartonu. Je to mezi školami. Vítěz získá pět tisíc korun,“ přiblížila Jana Bzonková z bílovecké radnice s tím, že město chce od května zahájit sběr nápojových kartonů a tato soutěž má sběr podpořit.

Tradičně si připomínají Den Země ve Fulneku. Tam letos město společně s občanským sdružením T. O. Touhy pořádá výtvarné soutěže na téma Veselá popelnice, jedna je pro zdatné kreslíře, druhá pro manuálně zručné zájemce, kteří mají vytvořit popelnici nebo kontejner ze tříděného odpadu.

Autor: Ivan Pavelek

18.4.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 17 360 Kč

Úředníci jinde neuvedení Referent/ka odboru životního prostředí. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17360 kč, mzda max. 26110 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Z:22.6.2018. Místo výkonu práce Odry. 9. platová třída.Pracovní poměr: na dobu určitou (zástup za rodičovskou dovolenou minimálně do 20.05.2020) se zkušební dobou 3 měsíců.Charakteristika vykonávané práce: Zajišťování státní správy dle zákona č. 334/1992 Sb., o ochraně zemědělského půdního fondu, ve znění pozdějších předpisů, v rozsahu kompetencí obcí a obcí s rozšířenou působností (dále jen „ORP“). Zajišťování státní správy dle zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů, v rozsahu kompetencí obcí a ORP. Koordinace činnosti městské záchytné stanice pro psy a dozor nad touto stanicí. Okrajově - zajišťování státní správy dle zákona č. 166/1999 Sb., o veterinární péči a o změně některých souvisejících zákonů (veterinární zákon), ve znění pozdějších předpisů, v rozsahu kompetencí obcí a ORP. Okrajově - zajišťování státní správy dle zákona č. 326/2004 Sb., o rostlinolékařské péči a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, v rozsahu kompetencí obcí a ORP.Jiné požadavky Města Odry pro vznik pracovního poměru: Požadované znalosti: znalost právních předpisů vztahujících se k vykonávané činnosti, zejména znalost zákona č. 334/1992 Sb., o ochraně zemědělského půdního fondu, ve znění pozdějších předpisů a zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů, odpovědnost a důslednost, dobré organizační a koordinační schopnosti,, řidičský průkaz skupiny B, znalost práce na PC (MS Windows, MS Office), komunikativnost, spolehlivost, samostatnost, společenská úroveň jednání a vystupování, odolnost vůči stresu, vysoké pracovní nasazení, ochota se dále vzdělávat.Vyhlášení výběrového řízení včetně tiskopisů pro přihlášení, je zveřejněno na webových stránkách města Odry na adrese:, http://www.odry.cz/volna-pracovni-mista-na-mestskem-urade-v-nbsp-odrach/ds-13812/p1=40658.Přihlášku a výše uvedené dokumenty zasílejte do 20.07.2018 (tímto termínem je stanoveno datum doručení přihlášky včetně požadovaných dokumentů, nikoliv datum jejich odeslání) na adresu Městského úřadu Odry, tajemnice, Masarykovo nám. 16/25, 742 35 Odry, s označením NEOTVÍRAT „Přihláška do VŘ č. 08/2018 – Referent/ka Odboru životního prostředí MěÚ Odry“.. Pracoviště: Město odry, Masarykovo náměstí, č.p. 16, 742 35 Odry. Informace: Kristýna Davidová, +420 556 768 104.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 20 000 Kč

Svářeči Svářeči. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Z.5.1.2018.A:21.6.2018. Místo výkonu práce Velké Albrechtice. , Místo vhodné i pro zaměstnaneckou kartu., , Osobní kontakt na uvedené adrese od 6:00 do 14.30 hodin. , Požadavky: svářečský průkaz: svařování dle EN ISO 9606-1 135 P BW FM2 S s12,0 PF ss nb., Svařování dle EN ISO 135 P FW FM2 S s 12,0 PF ml. Náplň práce: ruční svařování strojních dílů. Zaměstnanecké výhody: stravenky, příspěvek na kulturu, zdraví, sport a vzdělávání ve formě poukázek, finanční odměna při pracovním jubileu a výhodněné datové tarify pro mobilní telefony. Telefonický kontakt od 6:00 do 14:30 hodin.. Pracoviště: Lucco a.s., 742 91 Velké Albrechtice. Informace: Marta Jedličková, +420 556 455 140,556 455 131.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 20 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, autobusů a tramvají Řidiči mezinárodní dopravy. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: z: 6.3.2018 a: 21.6.2018 Požadavky: ŘP sk B+C, profesní průkaz, digitální karta řidiče, Kontakt: osobně na provozovně v pracovní dny od 10.00 do 13.00 hodin, telefonicky v době od 10.00 do 13.00 hodin na č.: 556 711 000, životopis zaslat na mail: , ferylogistik.zamestnani@email.cz. Pracoviště: Fery logistik s.r.o. - provozovna, Palackého, č.p. 1675, 741 01 Nový Jičín 1. Informace: Kontakt, +420 556 711 000.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební zámečníci 20 000 Kč

Stavební zámečníci Stavební zámečníci. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Z:12.1.2018.A:19.6.2018. Místo výkonu práce Studénka. Seřizování, ošetřování a údržba nástrojů, nářadí a strojních zařízení, montáž a opravy stavebních zámečnických prvků, výpomoc při stavebních pracích. Pracovní poměr na dobu určitou, v případě spokojenosti lze prodloužit na dobu neurčitou.Zaměstnanecké výhody: Stravenky. Telefonický kontakt od 8:00 do 15:00 hodin.. Pracoviště: Moravia trend s.r.o. studénka, Oderská, č.p. 407, 742 13 Studénka 3. Informace: Barbora Černíčková, +420 608 627 782.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zásah hasičů u nehody na dálnici D1 u Suchdolu nad Odrou.

Kolize automobilů zastavila provoz na dálnici

Chorvatská fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
12

Krásné ženy z Argentiny, Nigérie a Evropy. Vyberte nejhezčí fanynku skupiny D

V Novém Jičíně poteče zlatavý mok proudem

Kdo bude chtít dnes v Novém Jičíně na Masarykově náměstí ochutnat všechna piva na čepu, neměl by si dopřávat tradiční půllitry. V lepším případě by se nedočkal našlapaného večerního hudebního programu.  

Historicky první jaderná svatba a od císařpána k bolševikům: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 22. června 2018.

Deník přináší pravidelnou přílohu s fotografiemi miminek

Sobotní vydání regionálních Deníků přináší pravidelnou přílohu Moje rodina, která obsahuje fotografie miminek narozených v uplynulých dnech. 

Muzeum doprovází návštěvníka od císaře k bolševikovi

Nový Jičín - Připomenutí jedinečnosti okamžiku vzniku společného státu Čechů i Slováků i zoufalství plynoucích z vpádu cizích vojsk na naše území – to vše přináší výstava Od císaře pána k bolševikovi s podtitulem Osudová „osmičková“ výročí na Novojičínsku, jejíž vernisáž se uskutečnila ve čtvrtek 21. června v podvečer v Žerotínském zámku v Novém Jičíně.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT