Dlouhodobě podporují rodiny s dětmi, ve kterých se objevila rakovina nebo jiné vážné onemocnění. „Kromě výdajů spojených s léčbou či rehabilitací pacienta se rodiny snaží z příspěvků zmírnit dopad vážného onemocnění také na sourozence,“ vysvětluje Šárka Procházková, ředitelka nadace Dobrý anděl.

„Kromě rodin, v nichž se rodič nebo dítě potýká s onkologickým onemocněním, podporujeme každý měsíc také rodiny s dětmi s nejrůznějšími vážnými onemocněními či kombinovanými postiženími. Pomoc je v těchto případech dlouhodobá, často v řádu let,“ doplňuje Šárka Procházková.

Nadace pomáhá lidem překonat těžké životní období. V celé České republice pomáhají tisíce rodin. „I když peníze nikdy nevynahradí čas rodiče věnovaný dítěti, nemusí se například vzdát oblíbeného kroužku nebo mohou vyrazit s kamarády v létě na tábor či školní výlet,“ říká Šárka procházková.

Počet nových žádostí o pomoc ale stále roste. Každý dárce si sám volí výši a frekvenci zasílané částky, a potom si mohou přečíst příběh konkrétní rodiny, které pomohl. Tu vidí na svém Andělském účtu na webových stránkách Dobrých andělů.

Může se zdát, že peněžní příspěvek pomáhá jen fyzicky. „Pro rodiče představuje podpora Dobrých andělů v takto těžké situaci pomoc nejen finanční, ale také psychickou – mají pocit, že na to nejsou sami, jsou klidnější a mohou se tak více věnovat tomu, co je důležité.“ uvedla Šárka Procházková.