„Běh Terry Foxe skončil, protože prý byly problémy s pojišťováním. My jsme to tady pořádali deset let a chtěli jsme v tom pokračovat, tak jsme se dohodli se Základní školou Záhuní,“ vysvětlila Marie Žáčková, náčelnice frenštátského Sokola, jejíž kolegyně ze Sokola stály na trati jako kontrola.

Mezi nejmladší účastníky patřily děti z mateřské školky, které v cíli své trati měly dvojnásobnou radost. Kromě lízátka dostaly ještě něco na památku. „Dostaly jsme diplom. Běžely jsme velký kus, ale doběhly jsme to celé. Běželo se nám dobře,“ pochvalovaly si, téměř jako dvojčata, čtyřleté Adélka Jevičová a Anežka Dudková.

Na školáky čekala téměř dvoukilometrová trať a jako první se v cíli objevil deváťák Petr Slovák. Pro vítězství prý neběžel, ale když se objevil v čele, tak si řekl, že to dotáhne až do konce. „Běhám závodně,“ poznamenal zadýchaný vítěz. O vítězství ale nešlo. Běh naděje doprovází dobrovolná sbírka, jejíž výtěžek jde na výzkum rakoviny. „Nějaké peníze se dneska zase sešly,“ uzavřela Žáčková.