Akce nazvaná Legoprojekt stavba legového městečka sice začne až ve čtvrtek 23. února, ale už teď se organizátoři pečlivě připravují a případným zájemcům vzkazují, žese ještě mohou nějací stavitelé přihlásit. „Mám už teď asi dvacet přihlášených dětí, celkově jich může být dvaatřicet,“ uvedl Radek Hanák z přípravného týmu Legoprojektu v Odrách. Zároveň upozornil, že akce není žádnou komerční propagací stavebnice Lego, jak by si někdo mohl myslet. „Je to skutečně jen proto, aby se děti přes prázdniny zabavily,“ ubezpečil Radek Hanák.

V Odrách se akce, která putuje po různých koutech České i Slovenské republiky, a jejímž smyslem je podpořit tvůrčí kreativitu dětí, uskuteční vůbec poprvé. „Zapůjčili jsme si stavebnice z Třince. Po celou dobu, což budou tři dny, pak budou stavět ty samé děti,“ poznamenal Radek Hanák s tím, že ve čtvrtek, pátek a sobotu se bude stavět v době od 15.30 do 18.30 hodin. Výsledkem má být městečko z Lega na ploše 8 krát 3,5 metru. „Budou tam silnice, železnice, auta, letadla, vlaky i lodě, letiště, nádraží a samozřejmě i náměstí, budovy a ostatní stavby, které k městům patří. Budou tam také různá hřiště a další sportovní zařízení,“ nastínil Radek Hanák. Už podle výčtu staveb je zřejmé, že stavba městečka bude probíhat podle plánu. „Například je jasné, že benzinová čerpací stanice bude na okraji města a podobně. Budou tam ale i volné kostky, z nichž každý může postavit, co chce,“ podotknul organizátor akce.

V neděli 26. února se pak všichni tvůrci, jejichž věk může být od 6 do 12 let, sejdou v 9 hodin k slavnostnímu otevření městečka, na které zvou i širokou veřejnost. Ta bude mít možnost zhlédnout tento výtvor ve sborovém domě Českobratrské církve evangelické v Odrách až do 16 hodin. Pokud mají ještě některé děti chuť stavět, jejich rodiče se mohou na podrobnosti informovat právě u Radka Hanáka na telefonním čísle 731 174 641.