Po více jak čtyřech měsících se do jedné z novojičínských školek mohly vrátit děti. Mnohé nich zařízení v první chvíli nepoznaly. Školka na ulici Jiráskova totiž prošla radikální proměnou, a to především proto, že byla postavena z nevhodného stavebního materiálu boletického panelu. Některé její části dokonce obsahovaly nebezpečný azbest, a proto je museli stavbaři vybourat.

„Mateřskou školu jsme chtěli zateplit, opravit střechu, vyměnit okna a dveře. Protože budova byla postavena z boletického panelu s obsahem azbestu, rozhodli jsme se pro zbourání obvodových zdí a pro nové vyzdívky," řekl starosta Nového Jičína Jaroslav Dvořák s tím, že tyto práce spolkly více jak 5 milionů korun. Další jeden milion padl na rekonstrukci kotelny a rozvodů vody a vzduchotechniku. Personál i malí předškoláci mají také novou výdejnu jídla. Došlo i na výměnu interiérových dveří.

„Zařízení navštěvuje čtyřiaosmdesát dětí. V době přestavby budovy docházely do nové školky na ulici Dlouhá. Ta byla otevřena letos na jaře v nevyužitém křídle základní školy Dlouhá," upřesnila mluvčí radnice Marie Machková. Vzápětí dodala, že veřejnost se s novou podobou školy mohla seznámit na Den otevřených dveří, který se konal v sobotu během městské slavnosti.