Komunitní centrum Pětka na ulici Francouzské sdružuje celkem pět služeb, a to Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Kamarád, Denní stacionář Kopretina, detašované pracoviště odboru sociálních věcí, Mateřské centrum Klokan a pobočku městské knihovny. Každá z těchto organizací si pro návštěvníky nachystala nějakou aktivitu, takže nuda určitě nebude! Příchozí čekají dovednostní aktivity, rodinný kvíz s odměnou, interaktivní čtení, fotbálek, ping-pong, kulečník a mnoho dalšího. V 15 hodin proběhne parkourový workshop a v 16 hodin bublinková show.

O cyklobus, který jel v sobotu 1. května 2021 dopoledne po trase Nový Jičín - Bílá, byl zájem. Většina cestujících mířila na Bumbálku.
Vyrazíte na cyklovýlet do Beskyd? Už tuto neděli se jede z Kopřivnice

Stejně jako vloni bude připravena také prezentace policie: „Děti se mohou těšit na předvedení techniky, výstroje a výzbroje Městské policie Kopřivnice i Policie České republiky. Budou si moci vyzkoušet neprůstřelnou vestu nebo potěžkat obušek, nahlédnout do policejních vozidel a zeptat se přítomných policistů a strážníků na vše, co je zajímá,“ uvedla Pavla Žáčková z odboru sociálních věcí a zdravotnictví s tím, že vloni měla prezentace u dětských návštěvníků obrovský úspěch.

Akce se uskuteční za každého počasí, vstup na ni bude zdarma. Předpokládané ukončení bude v 17 hodin.