„Nejvíce mě bavili žabáci. Myslím, že to zvládli všichni perfektně,“ konstatovala Kateřina Lušňáková (6 let), která by v budoucnu chtěla zůstat ve školce. „Jako paní učitelka,“ dodala na vysvětlenou. Stejně tak si rád zaskákal i pětiletý Filip Bečák. „Nejvíce se mi líbily žabky, skočil jsem devadesát devět,“ prozradil. „Nespadl jsem, tak to bylo dobré,“ doplnil mladý sportovec s tím, že má jasno i ohledně vlastní budoucnosti. „Budu pomáhat na střeše taťkovi, protože ze všeho skáču a nebojím se,“ vysvětlil.

Na olympijské hry se učitelky s dětmi připravovaly čtrnáct dní. „Děti si do školky donesly bílá trička. Společně jsme na ně namalovali barevné olympijské kruhy a dozadu státní vlajku. Řekli jsme si pravidla sportovců, jak se mají k sobě vzájemně chovat a děti složily slib,“ sdělila učitelka mateřské školy Eva Kuncová. Do soutěžního klání se zapojili i „přespolní“ ratolesti. „Z naší školky jsme měli tři družstva nazvaná Sluníčka, Broučci, Ptáčata. Soutěžily i děti z mateřské školy z místní části Žilina,“ dodala Kuncová.

Malí olympionici si po zvládnutí všech disciplín společně zapěli písničku Není nutno,. Učitelky jim také předaly pamětní medaile a diplomy.