Projekt zaměřený na bezpečnost a prevenciabsolvovali školáci z Klimkovic, Vřesiny, Kopřivnice, Suchdolu nad Odrou a Bernartic nad Odrou. „Děti se během celého školního roku seznamovaly každý měsíc sjedním tématem, které se zaměřuje na krizové situace, se kterými se mohou setkat. Policisté jim přiměřeně k jejich věku poskytovali rady a informace jak se zachovat vdané situaci,“ vysvětlil okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík. Právě kzískání informací i zápisu různých poznatků dětem sloužil sešit nazvaný stejně jako akce, Ajaxův zápisník.

„Na závěr jsme pro děti, které sAjaxovým zápisníkem začaly, uskutečnili ukončení školního roku společně spolicejními psy zokresního ředitelství Policie ČR vNovém Jičíně. Policisté připravili pro děti zábavné dopoledne, během kterého každé zúčastněné dítě dostalo za odměnu upomínkový předmět spolicejní tématikou,“ doplnil Tomšík, jenž každému zdětí rovněž předal Ajaxovo vysvědčení.

Ajaxův zápisník bude pokračovat i po prázdninách, tentokrát se jej ale zúčastní žáci škol vPetřvaldě, Štramberku, Libhošti, Studénce a Novém Jičíně.