Na dopravním hřišti v areálu základní školy na ulici Dlouhá soutěžili žáci druhého stupně ve třech disciplínách, na které dohlíželi mluvčí městské policie Ilona Majorošová a dopravní policista Libor Boháč. „Dětští cyklisté jsou na silnici lepší, než někteří dospělí. Nedošlo k žádnému zranění a škodám,“ uvedl Boháč.

Školáci dvou věkových kategorií soutěžili v jízdě zručnosti tvořenou překážkami, další schopnosti na kole museli prokázat na dopravním hřišti a třetí disciplínou byla znalost dopravních předpisů. „Děti v čtyřčlenných družstvech získávají trestné body. Jednu věkovou skupinu tvoří páťáci a šesťáci, tu druhou žáci sedmé a osmé třídy. Do okresního kola soutěže postupují ti, kteří mají nejnižší počet trestných bodů. Pokud opět uspějí, mohou soutěžit v krajském i celostátním kole,“ vysvětlila učitelka školy Sylva Bartoňová.
„Bude mi čtrnáct a na kole jezdím dlouho. V běžném provozu se snažím dodržovat předpisy. Provoz je dnes docela nebezpečný, tak mám pokaždé na hlavě přilbu,“ sdělila soutěžící Kristýna Vičanová ze 7. D..