Azylové domy v Novém Jičíně a jeho místní částí Straníku budou o nějakou tu tisícikorunu bohatší. Právě do těchto domů totiž tento měsíc poputuje z pražské humanitární organizace ADRY peněžitý výtěžek z druhého ročníku výtvarné soutěže nazvané Pomáháme společně. Soutěže se zúčastnili školáci ve věku od 6 do 11 let z celé republiky. Odborná porota poté vybrala 50 nejlepších obrázků, které se také objeví na různých výstavách v zemi.

„V úterý se v Praze uskutečnil i křest knihy s názvem Pomáháme společně, kde jsou publikována výtvarná díla dětí. Máme v ní na snímku i našeho předškoláka Péťu,“ uvedla vedoucí Azylových domů v Novém Jičíně a Straníku Naďa Kadrnožková, která společně se třemi dětmi z místních azylových domů v úterý v Praze převzala dar ve formě certifikátu na letenky.

„I když konkrétní částku z výtěžku soutěže ještě neznáme, zaslané finance jsou určeny pro děti z azylových domů v Novém Jičíně a ve Straníku na prodloužený víkend do zahraničí,“ vysvětlila využití výhry Kadrnožková.

V místních azylových domech nyní 22 dětí. „Shodně po jedenácti v Novém Jičíně a Straníku. Dovolená v zahraničí se bude týkat spíše starších dětí ve věku od 10 do 15 let. Záleží kolik peněz obdržíme. Pdle toho vybereme místo pobytu. Každopádně to bude pro děti velké zpestření všedních dní. Osudy, která zavály jejich matky do azylových domů nejsou zrovna příznivé. Týkají se ztráty bydlení, finanční tísně i domácího násilí,“ doplnila Kadrnožková.

„Pomáhání je velmi důležitá záležitost. Bez druhých si v životě sami nevystačíme. Potřebujeme jeden druhého. A nejen kvůli pomáhání. V životě nás kromě starostí totiž potkává i spousta úžasně příjemných věcí a sami bychom si je mohli sotva tak dobře vychutnat a užít. Pravdu má stará lidová moudrost. Sdílené trápení, lehčí trápení a sdílená radost, dvojnásobná radost,“ dodala patronka zmíněné soutěže, herečka Veronika Freimanová.