Určitě preferujeme, ať jsou sportovní a dětská hřiště přístupná, tak reaguje na případnou možnost uzavření dětských a sportovních hřišť jako „protipandemické“ opatření Libor Slavík, starosta Studénky.

Libor Slavík doplnil, že ve Studénce mají u škol dvě víceúčelová a hřiště, která, podobně jako dětská hřiště nechají volně přístupná. „Omezili jsme pouze večerní režim. Se setměním se u těchto hřišť rozsvěcelo veřejné osvětlení, takže se mohlo hrát třeba do osmi hodin. Nyní se světla nerozsvítí,“ doplnil Libor Slavík.

Uzamčená hřiště u škol

Podobný přístup k věci mají také v Odrách. „Vzhledem ke stabilizované epidemiologické situaci v Odrách město Odry zatím nepřistoupí k uzavření dětských a sportovních hřišť. Hřiště budou pravidelně hasiči dezinfikována. Při návštěvě hřiště je nutné dodržovat nařízená epidemiologická opatření, nosit roušku nebo respirátor a dodržovat rozestupy,“ hlásil již v pondělí 1. března v Odrách městský rozhlas.

Sportovat a hrát si mohou děti také v Novém Jičíně. „Bylo to dáno jako doporučení, město hřiště a sportoviště uzavírat nebude. S výjimkou hřišť, která jsou u škol uzamčená, budou veřejně přístupná hřiště otevřená,“ sdělila tisková mluvčí Nového Jičína.

Minimálně ve dvou městech na Novojičínsku možnosti uzavřít hřiště a sportoviště naopak využijí, a to v Bílovci a v Kopřivnici. „Správa sportovišť dostala pokyn, aby hřiště a sportoviště uzavřela,“ uvedla tisková mluvčí města Kopřivnice Lucie Macháčková.