Červený vykřičník u 27. června by měli mít všichni rodiče, kteří se letos chystají vycestovat se svými potomky do zahraničí. Od tohoto dne musí mít každé dítě vlastní doklad, ať už občanský průkaz nebo pas. Začne totiž platit unijní zásada „jedna osoba jeden pas".

Přestože tyto změny v cestování do ciziny jsou známé již delší dobu, lidé jejich vyřízení tradičně nechávají na poslední chvíli. Pociťují to především úřednici na odborech vnitřních věcí, kde se doklady vyřizují. Čekací lhůty se prodlužují a také samotný proces vyřízení pasu může občas skončit nezdarem. To se týká zejména malých dětí, které se zkrátka v daný den netváří podle „evropských norem".

Novojičínská radnice spouští od 1. června nový objednávkový systém pro žadatele o cestovní dokad nebo občanku. Občané se mohou telefonicky dopředu objednat k termínu odbavení. „Spousta lidí nechala vyřizování dokladů na poslední chvíli, a tak se na úřadě tvoří fronty a vznikají stresové situace," přiznává mluvčí města Marie Machková. Co mají případní zájemci udělat, objasnila Dagmar Veličková, vedoucí odboru vnitřních věcí. „Pokud chtějí být klienti odbaveni v dohodnutém čase, mohou se objednat na telefonních číslech 556 768 319, 556 768 321 nebo 556 768 322. Pro objednané jsme vyhradili čtvrtky od osmi do čtrnácti hodin."

Výdejních míst je málo

Třebaže má novojičínská radnice dostatek úředníků, pro efektivnější a rychlejší vyřizování dokladové agendy chybí technická vybavenost. Pro jejich vyřizování slouží momentálně jen tři pracoviště. „Máme dostatečný počet úředníků, ale pokud ministerstvo vnitra nenajde finanční prostředky na posílení pracovišť a vybudování alespoň dalších výdejních míst, situace se nezlepší," zdůraznila Veličková.

Přesto však odbor našel způsob, jak lidem čekání na úřadě zkrátit či aspoň zpíjemnit. Jedno pracoviště je například vyčleněno jen na výdej dokladů a občanům také pomáhá koordinátor. „Ke zlepšení komfortu čekajících klientů s dětmi byl vybudován dětský koutek a k dispozici bude rovněž přebalovací pult," poznamenala Machková.

Hodinové čekání

Nový systém již usnadňuje život občanům Bílovce. I tento krok je reakcí na blížící se změny v legislativě. „Z důvodu zvýšeného počtu žádostí o vydání cestovních pasů a občanských průkazů jsme dočasně prodloužili otevírací dobu městského úřadu a zároveň na našich webových stránkách spustili nový rezervační systém," informoval starosta Bílovce Petr Klimek. Rušněji je v posledních týdnech také v Kopřivnici, kde se čekací doba v některých dnech může prodloužit na více než hodinu.

Deníku to potvrdila Jana Sopuchová, vedoucí oddělení správních agend, s tím, že kromě zvýšeného zájmu o pasy nenahrává rychlému vyřízení ani současné náročnější zpracování občanských elektronických průkazů.

V Kopřivnici objednávkový systém není, předem se domluvit na vyřízení dokladů lze jen ve výjimečných případech.

Oříškem nejen pro zdejší úředníky je především dobře vyfotografovat nejmenší cestovatele, což se nemusí vždy podařit.

„Každý úředník k tomu přistupuje sám, máme tady spoustu hraček na zabavení, ale to samozřejmě mnohdy nestačí. S tím malým človíčkem se stráví daleko více času. Někdy se však ta fotografie nepodaří a rodiče musí přijít znova. Není takových případu moc, ale jsou," přiznala Jana Sopuchová.

Jako dramatické označila první dva květnové týdny na frenštátském odboru vnitřních věcí jeho šéfka Ludmila Pavlová. „Ale teď už je to klidnější. Ano, je zvýšený zájem, ono je i problém ty děti fotit, ale například včera se to průběžně odbavovalo," uvedla. Ke spolupráci a trpělivosti vyzývá i oderská radnice a zároveň připomíná, že si lidé mohou doklady vyřídit nejen v pondělí a ve středu, ale i v ostatních dnech pracovního týdne.