VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dětští zastupitelé chystají spolupráci s vrstevníky

Evropská komise pošle do Kopřivnice více než milion korun. Peníze poslouží na zbrusu nový projekt mezinárodní spolupráce zastupitelů, tentokrát z řad dětí.

16.8.2015
SDÍLEJ:

O své znalosti z veřejného života a rozhodování o budoucnosti měst se podělí mladí z Kopřivnice, francouzského Trapees a polského města Myszkowa.Foto: archiv

Cílem nového projektu je výměna zkušeností zapojování mladých lidí do dění ve městě. O své znalosti z veřejného života a rozhodování o budoucnosti měst se podělí mladí z Kopřivnice, francouzského Trappes a polského města Myszkowa.

Spolupráce vznikla z iniciativy dětského zastupitelstva v Kopřivnici, které ve městě působí už více než patnáct let jako komunikační článek mezi studenty a vedením škol, případně orgány města.

„Naši dětští zastupitelé chtěli diskutovat s podobně činnými mladými lidmi z jiného společenského prostředí a vyměnit si s nimi své zkušenosti. Jelikož podobný orgán funguje v našem partnerském městě Trappes, dohodli se na spolupráci a více než rok společně připravovali hlavní obrysy projektu," uvedla Lenka Heráková z kopřivnické radnice, jež projekt koordinuje.

Připojili se mladí z Polska

Svou konečnou podobu získal kopřivnický projekt až po připojení dalšího partnera, z polského partnerského města Myszkow. „Česká a francouzská strana se nejprve vzájemně seznámí s ověřenými postupy, které při svých aktivitách používají, a vypracují doporučující metodiku.

Tu poté odprezentují mladým z Myszkowa, kde doposud zkušenost s dětským zastupitelstvem nemají," doplnila Lenka Heráková.

Mladí zastupitelé mají ambice posílit iniciativu a podnikavost stejně starých lidí, podpořit multikulturní dialog a v neposlední řadě přispět k osobnostnímu rozvoji všech zapojených. „Účastníky tak čekají čtyři pětidenní setkání, během nichž absolvují různé semináře a budou muset komunikovat v cizím jazyce.

Dvě setkání proběhnou u nás, jedno ve Francii a poslední v Polsku. To zapojeným umožní procestovat nová atraktivní místa, poznat nové zvyky a seznámit se s novými lidmi," potvrdila záměr pracovnice radnice, s tím, že aktivně bude do projektu zapojeno 158 účastníků ve věku od 13 do 30 let.

Projekt s výstižným názvem „O našem městě chceme rozhodovat s Vámi" podpořila Evropská komise v rámci programu ERASMUS+ dotací ve výši 44 824 eur, tedy zhruba 1,2 milionu korun. „Z částky budou hrazeny náklady na organizaci jednotlivých aktivit i cestovní náklady účastníků. První setkání se uskuteční letos v říjnu, poslední je naplánováno na jaro roku 2017," sdělila tisková mluvčí kopřivnické radnice Lucie Petříčková.

Autor: Jana Hromočuková

16.8.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení