Možnost vidět nové filmové tituly v premiérových časech, výrazně rozšířit nabídku filmů a při projekci si užít dokonalý obraz se spoustou detailů, to byly hlavní důvody provozovatelů kopřivnického kina Puls, proč se snažili o jeho úplnou digitalizaci.

Jejich záměr po dlouhých diskuzích a shánění potřebných finančních prostředků vyšel a staré kino se tak v těchto dnech začíná pomalu, ale jistě měnit na moderní promítací prostor, jenž se v efektech vyrovná známým multikinům.

Aby se kopřivničtí radní a také běžní návštěvníci kina Puls na vlastní oči přesvědčili, že instalace moderní technologie, kterou pro tento záměr zapůjčila firma AV Media, bude mít ve stávajících prostorách využití, a že několika milionová investice nebudou zbytečně investované peníze, rozhodli se provozovatelé Pulsu pro takzvané zkušební premiérové promítání.

Film Velké podmořské dobrodružství režiséra Jeana-Michela Cousteaua, v již zmiňovaném 3D formátu, nabídnul všem přítomným možnost porovnat rozdíly v kvalitě a ostrosti obrazu u klasického pětatřiceti milimetrového filmového pásu a u obrazu zpracovaného moderní technologií bez použití klasického pásu.

Na „potápěčskou exkurzi“ se díky speciálním brýlím, které každý obdržel ihned při vstupu do kina, vydali nejdřív zástupci kopřivnické radnice a o dvě hodiny později poté návštěvníci z řad veřejnosti. Na více než hodinu se Puls proměnil v obrovské akvárium, jehož obyvatelé při některých záběrech jakoby vystupovali z promítacího plátna.

Diváci měli mnohokrát nutkání uhýbat proti plující chobotnici nebo řasám. Nejednomu z nich pak zatrnulo při prudkém manévru žraloka řítícího se za kořistí nebo při detailním záběru na oko plejtváka obrovského.

Naopak smích se kinem nesl zejména při bláznivém dovádění delfínů, které ocenili především nejmenší z přítomných diváků.

Takzvané 3D promítání potěšilo nejen provozovatele kina, kteří byli po dlouhé době svědky toho, že se Puls zejména při promítání pro veřejnost zaplnil téměř do posledního místa, ale také samotní návštěvníci.

„Dnešní film se mi moc líbil,“ potvrdila jedna z přítomných a pokračovala: „Na podmořské dobrodružství jsem přišla s vnukem a jak jemu, tak mě se ty moderní efekty líbily. Bylo to něco úplně jiného, než běžné promítání.“

Podobný názor sdílel také jeden z mladých párů, jenž na zkušební promítání vyrazil. „Běžně jezdíváme do multikina do Ostravy, protože některé filmy jsou v 3D kvalitě prostě lepší,“ uvedl mladík a vzápětí dodal: „Ale jestli Kopřivnice tohle své kino plně digitalizuje, budeme jenom rádi. Nejen, že uvidíme nové filmy dříve, než doposud, ale také si ušetříme cestu do Ostravy.“

Přestože si někteří z přítomných radních i návštěvníků po skončení promítání stěžovali na to, že je z brýlí a 3D a moderních efektů pobolívají oči, v drtivé většině se shodli na tom, že novou digitální technologii v Kopřivnici přivítají všichni.