„Přístroj je určený pro rentgenové snímkování dospělých i dětských pacientů, včetně možností snímkování přímo na lůžku. Kromě kratší doby na vyšetřovně i rychlejšího zhodnocení snímku nabízí Ysio Max automatické nastavení pozic snímače podle zvoleného orgánového programu, což usnadňuje a urychluje práci radiologickému asistentu, který rentgen ovládá,“ vysvětlila Zdenka Koláčková, vedoucí radiologická asistentka radiodiagnostického oddělení Nemocnice Nový Jičín, s tím, že přístroj umožnuje zpracování a úpravu rentgenového obrazu hned po provedení snímku a komunikuje i s nemocničním informačním systémem. Konečný rentgenový obraz pak ukládá do digitálního archivu.

Nový přístroj nahradil starší model, na který se snímkovalo na CR kazety. Ty musely být při vyhodnocování načteny ve speciální čtečce obrazu. Jeho následné zpracování, úprava i archivace trvaly mnohem déle, než na současném novém digitálním rentgenu. Při jeho instalaci bylo ale zapotřebí místnost stavebně upravit – od podlahy, až po střešní závěsy.

„Nový digitální rentgen je již druhým přístrojem, které má pracoviště k dispozici. První přístroj Ysio Max nemocnice pořídila v roce 2015 pro svou ambulanci,“ doplnila mluvčí Nemocnice Nový Jičín Lucie Drahošová.