VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Díky nadaci vyrazí za sluníčkem do Beskyd

Nový Jičín - Handicapovaní lidé z novojičínského denního stacionáře Škola života pojedou díky Nadaci Agel za sluníčkem do Beskyd. Patnáct zdravotně postižených osob si tak v květnu užije čerstvého vzduchu na horách. Ozdravný pobyt v přírodě, na který nadace darovala 40 tisíc korun, přispěje ke zlepšení zdravotního, ale i psychického stavu klientů stacionáře.

17.2.2013
SDÍLEJ:

Ředitel novojičínského denního stacionáře Škola života Michal Holáň přebírá šek na ozdravný pobyt v Beskydech.Foto: Archiv Nadace AGEL

„Posláním našeho stacionáře je pomoc a podpora lidem s mentálním postižením. Jedná se o osoby, které jsou více ohroženy sociálním vyloučením, nemají dostatek pracovních možností a potřebují pravidelnou podporu při zajišťování svých potřeb. U klientů se snažíme rozvíjet jejich soběstačnost, společenské návyky a dovednosti, které jim mají usnadnit vstup na trh práce," řekl ředitel denního stacionáře Škola života Michal Holáň s tím, že ozdravný pobyt v Beskydech bude pro klienty zařízení rovněž příjemným zpestřením každodenní rutiny.

Denní stacionář nyní navštěvuje 24 osob s různým zdravotním postižením, převládá u nich mentální retardace. Klienty stacionáře tvoří lidé nejen z Nového Jičína, ale i ze Studénky, Frenštátu pod Radhoštěm nebo Kopřivnice. Protože klienti často pocházejí ze sociálně slabého a nepodnětného prostředí, nemají příležitost se na podobný pobyt jinak dostat.

„Přitom i tato zkušenost je velmi důležitá pro začleňování do společnosti. Pobyt výrazně přispěje k rozvoji jejich samostatnosti v oblasti sebeobsluhy a rozvíjí jejich sociální vazby a chování. Klienti budou v přírodě v rámci svých možností také sportovat a relaxovat, což prospěje jejich zdravotnímu stavu, a v neposlední řadě navážou také nová přátelství," doplňuje ředitel stacionáře. A proč si nadace vybrala právě novojičínský stacionář? To vysvětlila předsedkyně správní rady Nadace Agel Iveta Ostruszková: „Zařízení, která by pečovala o osoby s mentální retardací, není mnoho. O to více si jejich práce vážíme a těší nás, že jsme mohli Školu života podpořit."

Autor: Simona Mikšová

17.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení