Bobříka mlčení není schopen splnit žádný z řidičů, kteří v těchto dnech zamíří ze Štramberka do Kopřivnice. Ulicí Záhumenní v úseku od křižovatky na Palárně po Základní školu Alšova, se za volanty aut ozve během několika vteřin tolik sprostých slov, že by se za ně nemusela stydět žádná hospoda po desáté hodině večerní. Důvod? Již zmíněné výmoly, výtluky a díry, kterými je silnice doslova poseta.

Ačkoliv obyvatelé obou měst na stav silnice hlasitě nadávají, radnice nemají šanci s cestou cokoliv udělat. Je totiž majetkem Moravskoslezského kraje. „Silnice je krajská, a i když je v opravdu dezolátním stavu a občané si na to stěžují, my jim můžeme akorát říct, že už takových šest let kraj marně žádáme o její komplexní opravu," uvedl starosta města Štramberka Jan Socha.

Část děravé silnice má přitom již generální opravu za sebou. Při jejím projíždění má proto člověk mnohdy pocit „střihu" a přejetí do zcela jiného „filmu". Vysvětlení, proč tomu tak je, se Novojičínskému deníku dostalo od starosty města Kopřivnice Josefa Jalůvky. „Část té strašné cesty je opravená. Bohužel je to zrovna ta vedoucí od rondelu po Muzeum Fojtství. My jsme jim loni říkali, ať začnou z druhé strany, že ta je mnohem horší, ale oni to měli nějak nasmlouvané, takže to nešlo. I proto je to teď v tak žalostném stavu," řekl Josef Jalůvka. Vzápětí však dodal, že i oné druhé, děravé polovině se podle slibu kraje blýská na lepší časy: „Hned jak sleze sníh, by měla Správa silnic Moravskoslezského kraje cestu kompletně opravit."

Slova kopřivnického starosty vzápětí potvrdil také Zbyněk Kubala ze Správy silnic Moravskoslezského kraje. „V letošním roce je tato silnice zařazena do plánu souvislých oprav, takže hned jak počasí dovolí, začne se s její opravou," uvedl Zbyněk Kubala a na závěr ještě dodal: „V současné době se snažíme ty největší výtluky a díry opravovat, a to studenou balenou směsí. Řekl bych, že tak minimálně jednou měsíčně to nejhorší spravujeme, ale to je v současné době opravdu maximum, které můžeme udělat, protože nám víc nedovoluje počasí."

POKUD VÁS COKOLIV ZAJÍMÁ V SOUVISLOSTI S DĚNÍM NA NOVOJIČÍNSKU, NAPIŠTE NÁM SVŮJ DOTAZ. RÁDI SE ZEPTÁME ODBORNÍKŮ A ZODPOVĚDNÝCH OSOB ZA VÁS.

Své dotazy nám můžete do redakce doručit prostřednictvím formuláře v horní části webových stránek, naší stránky na Facebooku nebo zasílat na redakční e-mail redakce.novojicinsky@denik.cz.