Soutěžní klání o nejlepší discgolfovou jamku roku 2014 má svého vítěze. Všichni ti, kteří ji chtějí zdolat, musí zamířit do Kopřivnice. Právě nedávno otevřené speciální hřiště ve městě automobilů se může pyšnit jamkou s číslem osm, které však mnoho hráčů začalo říkat první discgolfový Grand Canyon.

Soutěž o nej jamku letošního roku měla přitom velmi širokou nominaci. Hráči i lidé zajímající se o tento nový druh sportu mohli vybírat ze sto dvaceti sedmi jamek z celé republiky. Nakonec je verdikt jasný. Je to ta kopřivnická.

„Discgolf je volnočasovou aktivitou podobnou běžnému golfu, avšak místo holí a míčků využívá speciální létající talíře, které se na co nejmenší počet hodů dopravují z místa výhoziště do speciálních košů neboli jamek," vysvětlila pravidla sportu při otevření kopřivnického sportoviště letos v září tisková mluvčí města Kopřivnice Lucie Petříčková.

Tento relativně mladý sport vznikl v 70. letech v USA a zájem o něj je čím dál tím větší. Což potvrdila návštěvnost otevření DiscGolfParku nad kopřivnickým koupalištěm letos v září anebo o pár týdnů dříve v Novém Jičíně. „Je to prý sport vhodný pro všechny, mladé i starší, kteří jsou rádi venku a mají kladný vztah k pohybu. Tak jsme si to přišli vyzkoušet," prozradil pan Lumír Jaroš při slavnostním otevření hřiště v Kopřivnici.

Společně se svou ženou a kamarádem, kteří přišli s ním, si mohl vyzkoušet hřiště s celkem devíti jamkami různé náročnosti. „Zatím jsme absolvovali první tři jamky a musím uznat, že to není až tak jednoduché, jak se zdá, trefit se. Nicméně fyzicky to bude asi opravdu sport vhodný pro široký okruh lidí," svěřil se se svými prvními dojmy pan Lumír s tím, že vítězka soutěže, sedmačtyřicetimetrová jamka číslo 8, zajímavá především tím, že disk musí překonat koryto Kopřivničky a zároveň se vyhnout několika stromům, jeho i spoluhráče teprve čeká.

„Zda je hod discgolfového disku do jamky roku jednoduchý, si může v Kopřivnici vyzkoušet úplně každý DiscGolfPark Kopřivnice je veřejným sportovištěm a disky jsou k zapůjčení na nedalekém krytém bazéně," dodala na závěr Lucie Petříčková.