V pořadí již sedmý ročník letecké přehlídky Dny NATO, přilákal na Letiště Leoše Janáčka v Mošnově desítky tisíc lidí, kteří se sem v drtivé většině dopravili svými vozidly. Díky obrovské popularitě celé akce a zkušenostem z posledních let, se předpokládaly komplikace jak v příjezdu do Mošnova, tak v hledání volného parkovacího místa. Avšak realita, především v důsledku deštivého počasí, byla letošní rok jiná. „Lítali jsme kolem Mošnova a kupodivu komunikace od Ostravy byla vcelku volná,“ sdělil Roman Máca, starosta Mošnova, a dodal, že od Skotnice již byla situace poněkud horší. To dosvědčuje jedna z návštěvnic letecké přehlídky, slečna Martina z Nového Jičína: „Vyjela jsem před desátou z domova a na letišti jsem byla až kolem půl dvanácté. Ze Skotnice do Mošnova jsem jela snad čtyřicet minut,“ popsala.

Také parkování bylo o něco snadnější než minulé ročníky. Představitelé Mošnova již dříve avizovali, že veškeré volné obecní plochy uvolní pořadatelům pro vozidla návštěvníků. Avšak předem upozornili, že pokud bude pršet, nezpevněná místa k dispozici nebudou. Nakonec i přes nepřízeň počasí bylo míst k parkování dost. „My jsme se dohodli se všemi složkami v obci, od hasičů, tělovýchovné jednoty až po kynologický klub, že si to sami posoudí. Ti si pak pouštěli na svá místa tolik aut, kolik uznali za vhodné,“ dodal starosta Máca. Ten také přiznal, že nějaké stopy na nezpevněných místech zůstaly, ale nejedná se o velké škody a vše se rychle opraví.

V sobotu navštívilo Dny NATO v Mošnově téměř čtyřicet tisíc lidí, což je o dvacet tisíc měně než v roce 2007. Ale i toto číslo je úctyhodné, neboť letištní plochu bičovaly celý den kapky deště. „Bylo připraveno tolik techniky, a tak bohatý program. Ale vlivem deště se musel zredukovat, což je škoda,“ zalitoval starosta na závěr.