Jejich cílem je bojovat proti předsudkům vůči lidem s psychickým onemocněním a působit na veřejnost, aby o svou psychiku pečovala a v případě potíží se nestyděla vyhledat odbornou pomoc.

Město Kopřivnice připravilo na úterý 3. října několik tematicky zaměřených akcí: „V době od 9 do 15 hodin jsou všichni zájemci srdečně zváni do vestibulu radnice, kde budou moci získat teoretické i praktické informace z oblasti duševního zdraví.

Kopřivnice – Hranice 33:20 (6. kolo extraligy, 30. 9. 2023)
OBRAZEM: Kopřivnice přejela v derby Hranice. Druhá půle? Skvělá, liboval si kouč

Svou činnost zde budou prezentovat organizace Slezská diakonie, Renarkon, Krizové centrum Ostrava a Klub otevřeného srdce. Kromě toho bude po celé dopoledne probíhat preventivní program pro základní školy v 10. patře radnice, kde se budou v hodinových blocích střídat žáci z Kopřivnice i okolí. Odpoledne se dění přesune do pobočky knihovny v Centru Pětka, kde se bude od 16 hodin konat zajímavá beseda inspirovaná knihou Normální šílenství. Mezi hosty bude autor knihy Jiří Pasz plus psychoterapeutka a psychiatr.

Příchozí se dozvědí, jak to dnes vlastně je s psychoterapií, blázincem, komunitní péčí, nebo zda se mají bát braní psychofarmak,“ uvedla Pavla Žáčková z kopřivnického odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

„Poslední roky jasně ukázaly, že téma duševního zdraví řeší stále více lidí. Přesto je to stále tak trochu tabu. Proto je hlavním cílem kampaně destigmatizace. Duševní zdraví je stejně důležité jako zdraví fyzické a péče o psychickou pohodu je nedílnou součástí zdravého životního stylu,“ doplnila Pavla Žáčková.