Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do Nového Jičína zavítal německý velvyslanec

Nový Jičín - Město n avštívil německý velvyslanec Johannes Haindl. Na radnici jednal o případné ekonomické spolupráci i o rozvoji cestovního ruchu.

30.6.2011
SDÍLEJ:

Starosta Břetislav Gelnar (vlevo) s německým velvyslancem Johannesem Haindlem.Foto: Marie Machková

Německý diplomat zavítal do Nového Jičína v rámci své cesty po Moravskoslezském kraji. V pondělí odpoledne ho na půdě radnice přivítal starosta města Břetislav Gelnar. S velvyslancem Spolkové republiky Německo vedli debatu o ekonomické situaci, zaměstnanosti a rozvoji cestovního ruchu.

Na přetřes se dostala také novojičínská průmyslová zóna a její případné využití německými investory. „Město vyčlenilo pro průmyslovou zónu jednatřicet hektarů pozemků. Zatím tam stojí jedna distribuční a výrobní hala. Chceme získat další výrobce. Máme tady kvalitní pracovní sílu. Lidé jsou pracovití a vzdělaní,“ řekl během rozhovoru s velvyslancem starosta. Johannes Haindl přislíbil, že o zájmu blízké spolupráce Nového Jičína s Německem bude informovat hospodářské oddělení svého úřadu. „Také by bylo dobré obrátit se na česko-německou průmyslovou komoru,“ doporučil velvyslanec.

Ten si také nenechal ujít dominanty města a zajímal se o možnost turistického využití. Město si prohlédl z radniční věže, čas si našel i na návštěvu muzea a kostela Nanebevzetí Panny Marie. O přednostech Nového Jičína z pohledu turistické destinace pohovořil Stanislav Bartoň z živnostenského odboru: „Naše město je nástupní stanicí do Beskyd. Jsou tady ideální podmínky pro pěší a cykloturistiku. Snažíme se připravit turistům takový program, aby, zejména ti zahraniční, nevyhledávali v České republice jen Prahu. Výhodou je blízkost mezinárodního letiště v Mošnově,“ uvedl. Příjemné bylo konstatování německého velvyslance, že nejen Praha má zahraničním hostům co nabídnout. „Nový Jičín jsem dosud znal jen z cestovního průvodce, kde je vřele doporučován. Mohu potvrdit, že právem. Praha, kde jsem dva roky, je atraktivní místo, ale vnímám, že existuje i konkurence,“ uvedl.

Během procházky městem naslouchal Johannes Haindl odbornému výkladu historika Radka Polácha z Muzea Novojičínska. „V muzeu panu velvyslanci učarovala sbírka klobouků a nechal se vyfotografovat s figurínou generála Laudona,“ dodala mluvčí města Marie Machková s tím, že na památku si z Nového Jičína velvyslanec odvezl pamětní medaili, jako dar od starosty, a také třírohý kravařský klobouk.

Do Moravskoslezského kraje německého velvyslance v České republice pozvala poslankyně Dana Vahalová ze Starého Jičína. „Pan velvyslanec vyslovil přání, že by rád poznal naší republiku blíž, a tak jsem ho pozvala do našeho kraje, kde mimochodem působí třiapadesát firem německých vlastníků nebo s německou účastí,“ vysvětlila poslankyně.

Autor: Adam Knesl

30.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení