Při bezlepkové dietě je zakázáno konzumovat obiloviny, které obsahují lepek, tj. pšenici, žito, ječmen, oves a veškeré potraviny, které jmenované obiloviny obsahují. Když se před rokem zjišťovalo, kolika žáků se bezlepkové stravování v Kopřivnici týká, počet nepřekročil třicítku.

„Za ten rok se nám podařilo vyškolit personál, na základě požadavků hygieny upravit prostory kuchyně a navázat spolupráci s nutriční terapeutkou, která bude odpovědná za sestavený jídelníček a za správnost složení potravin,“ uvedla Zdeňka Havlíková, ředitelka ZŠ a MŠ 17. listopadu.

Žáci, kterých se bezlepkové stravování týká, musí doložit lékařské vyjádření a k odběru obědů se přihlásit v jídelně zmíněné školy do 30. června 2021 u vedoucího jídelny Tomáše Polívky na e-mailu jídelna@zskop17.cz.

Obědy přihlášeným žákům budou dováženy v termonosičích na základní školy, které navštěvují. Cena obědů bude podle vyjádření paní ředitelky malinko vyšší, protože bezlepkové potraviny jsou výrazně dražší, ale částka by neměla překročit navýšení o tři koruny na oběd. Na oplátku garantují maximální profesionalitu.