VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do školy na kole a hlavně bezpečně

Odry - Základní škola v Komenského ulici v Odrách si vytyčila zajímavý cíl umožnit dětem co nejbezpečnější cestu do školy na kole. Vedení školy minulý čtvrtek předalo dopravnímu projektantovi plán, v němž jsou vyznačena místa, která považují děti a jejich rodiče za nebezpečná. Projektant následně podle tohoto plánu vypracuje návrh na zlepšení těchto úseků.

5.7.2012
SDÍLEJ:

Žáci základní školy Komenského v Odrách spolu s učiteli a zástupci města. Foto: Eva Řeháková

Zástupci základní školy chtějí podpořit své žáky, aby jezdili do školy na kole. Proto rozdali dětem i rodičům přes sedm stovek dotazníků, ve kterých odpovídali, jaká místa v Odrách považují na své trase do školy za nebezpečná.

Ve spolupráci s oderským projektantem Petrem Elknerem chtějí udělat cestu bezpečnější. „Žáci naší školy projevili v dotaznících zájem jezdit do školy na kole. Řekli jsme si, že bychom měli podpořit děti, které chtějí udělat něco pro své zdraví a pro životní prostředí, proto jsme se přihlásili do projektu Bezpečné cesty do škol, který vyhlásila Nadace partnerství," řekl zástupce ředitele základní školy Radek Hendrych.

Od nadace získala škola 72 tisíc korun, které použila na studii s názvem Na Komendu bezpečně na kole, a za které také postaví přístřešek pro kola. „Měli jsme snahu, aby děti jezdily na kole do školy už dříve, ale stojany stály před jídelnou, kde je nikdo nehlídal, a dětem se ztrácely věci. Teď bude přístřešek na školním dvoře, takže kola budou v bezpečí," vysvětlil Hendrych.

Na pláncích, na nichž měli rodiče, a nezávisle na nich také děti, vyznačit nebezpečná místa, se nakonec puntíky objevily v téměř shodných místech. „Jednoznačně s navrženými místy souhlasím, městská policie už teď hlídá jeden z bodů, výjezd ze sídliště na silnici první třídy směrem ke Komenského škole, který je na pláncích i zaznačen. Druhé velice nebezpečné místo je v zatáčce u hřbitova," podotkl velitel městské policie v Odrách Daniel Rýdel. I na tento úsek rodiče upozornili.

Dopravní projektant přes prázdniny prostuduje plán, v němž je zaznačeno celkem šest problematických míst, a navrhne řešení.

V některých úsecích zřejmě půjde o levnější varianty jako přechody pro chodce či dopravní značky, jinde by bylo nutné postavit nákladnější ostrůvky. „Opatřením může být i to, že u cesty bude stát zástupce policie či rodičů, což je účinné i levné řešení," dodal Hendrych. (er)

Projekt Bezpečně na kole má zajistit bezpečnost dětí, ale také zvýšit povědomí dětí i veřejnosti o problematice dopravy, která významně ovlivňuje životní prostředí.

Autor: Redakce

5.7.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení