Na nepravé karty a krádeže upozornil ve firemním zpravodaji Tatrovák předseda představenstva a generální ředitel Tatry Ronald Adams. Problematika zkopírovaných karet je ale podle výpovědí některých tatrováků stará věc. „Pamatuju maníka, co měl doma staré hodiny a za flašku označoval na píchačkách jiné časy, než v jakých odcházeli chlapi z práce,“ prozradil jeden z nich.

Z textu Adamse vyplývá, že někteří zaměstnanci si označí příchod na směnu a během ní zamíří domů. „Na konci směny se vrátí a označí si odchod. Existuje dokonce člověk, který prodává falešné zaměstnanecké průkazky, jež zaměstnancům umožňují procházet dveřmi a branami, aniž by se zaregistrovali,“ napsal generální ředitel Tatry. V médiích ale problém nechce moc pitvat. „Vyšetřování probíhá. Nebudu to dále komentovat, protože by to mohlo ohrozit vyšetřování,“ řekl pouze Adams.

Falzifikáty zaměstnaneckých karet ale nejsou jediným problémem tatrováků. „Víme, a možná i vy víte, že někteří zaměstnanci si dávají věci náležející Tatře do svých tašek a procházejí s nimi provozy a branami. Většinou v noci, ale někdy dokonce i za denního světla,“ popsal Adams. V Tatrováku pak naznačil i cosi o nelegálních činnostech několika zaměstnanců. „Až je dopadneme, budou nejen propuštěni ze zaměstnání, ale rovněž trestně stíháni,“ informoval.

Ačkoli Adams varoval, že bude v otázce krádeží a falešných průkazek spolupracovat s policií, zatím se na muže zákona z vedení Tatry nikdo neobrátil. „Kromě vyšetřování krádeže knih nemáme z Tatry hlášen jiný případ krádeže. Zmíněná společnost nás nekontaktovala ani kvůli falešným identifikačním kartám,“ potvrdil velitel obvodního oddělení Policie ČR v Kopřivnici Ivan Pilát.