VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dobrovolní hasiči z Hůrky mají novou cisternu

Dlouhých třicet let používali členové JSDH Hůrka, místní části Jeseníku nad Odrou, hasičskou Avii. Před několika dny se dočkali zcela nového auta.

23.10.2014 3
SDÍLEJ:

Dlouhý průvod doprovázel novou hasičskou cisternu dobrovolných hasičů v Hůrce na její cestě od kaple k hasičské zbrojnici, kde ji vysvětili faráři. Foto: SDH Hůrka

Křest nového hasičského vozidla, který se v Hůrce uskutečnil před několika dny, byl velkou událostí nejen pro hasiče, ale pro celou místní část. Není divu, vždyť hasiči jsou zpravidla ti, na jejichž bedrech stojí na vesnicích starost nejen o bezpečnost, ale také o zábavu.

Hasiči a další přítomní si nejprve připomněli zemřelé hasiče při mši, kterou sloužili v kapli sv. Anny v Hůrce Petr Dokládal a Ladislav Stanečka, faráři římskokatolické farnosti Starý Jičín a Jeseník nad Odrou. Po mši svaté vyšel od kaple průvod k hasičárně, kde starosta Jeseníku nad Odrou Tomáš Machýček předal po úvodním slovu veliteli jednotky sboru Tomáši Sládečkovi klíče od nového vozidla, CAS 15/2000/120M1R na podvozku MAN TGL 12.220 4x2. Následovalo požehnání přítomnými faráři, a pak už nastala volná zábava, při které si přítomní mohli, mimo jiné, vyzkoušet jízdu v nové hasičské cisterně.

Novou cisternovou automobilovou stříkačku na podvozku MAN převzali zástupci horeckých hasičů se starostou Tomášem Machýčkem 1. října. „V ten den se i zaškolila obsluha, vozidlo jsme pojistili a provedli první zkušební jízdu. Následující den jsme vyřídili další nezbytné dokumenty a přemístili výzbroj a výstroj z Avie, která nám sloužila více než třicet let, do nového automobilu," uvedl místostarosta horeckého hasičského sboru Daniel Glogar.

Nová cisternová automobilová stříkačka je sestrojena tak, aby mohla sloužit pro běžné nasazení u sboru, a odpovídá příslušným předpisům a normám. Vozidlo může jezdit po silnicích i zpevněných polních a lesních cestách. Nástavba automobilu má nádrž na 2000 litrů vody a nádrž na 120 litrů pěnidla se samostatným čerpacím zařízením. „V nástavbě je uložena výzbroj k uhašení požáru i k zabezpečení různých technických událostí," doplnil Daniel Glogar s tím, že kabina je pro sedm členů posádky.

Autor: Ivan Pavelek

23.10.2014 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na Masarykově náměstí v Novém Jičíně loni zpívaly koledy asi čtyři stovky lidí. Do akce Česko zpívá koledy se na Novojičínsku zapojilo osm míst, na nichž se sešlo kolem 1 800 zpěváků.

Společné zpívání koled se blíží

Ilustrační foto.

Strážníci poučí chodce

Vítr ničil na Novojičínsku střechy a lámal stromy

Přes sedmdesát výjezdů zaznamenali od nedělního podvečera do dnešního rána hasiči na Novojičínsku. Nejčastěji likvidovali popadané stromy, naštěstí se všechny případy obešly bez zranění.

Obřadní síň se po půlstoletí dočká rekonstrukce

Po dobu stavebních úprav obřadní síně na radnici v Novém Jičíně se budou svatební obřady konat v místní aule.

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Adventní setkání lákalo i letos

Hodně živo bylo v sobotu na hřišti u kulturního domu ve Slatině. Konala se zde oblíbená a každoročně hojně navštěvovaná předvánoční akce s tematickým názvem Adventní setkání u kulturáku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT