Jen pár dní po komunálních volbách se dohodly na spolupráci vítězná strana a nováček na kopřivnické politické scéně v jednom Krásná Kopřivnice, ODS, KDU-ČSL+TOP 09, STAN, Zelení a Sdružení nezávislých Kopřivnice.

Koaliční partneři budou mít v zastupitelstvu, které má jednadvacet členů, těsnou většinu jedenácti hlasů, stejně jako tomu bylo v předešlém volebním období. „Naše vyjednávací pozice ve srovnání se situací před čtyřmi lety byla po těchto volbách příznivější. Jsem rád, že se podařilo dohodnout se stranami, se kterými máme shodu nejen na programových prioritách, ale shodneme se také lidsky,“ uvedl starosta Kopřivnice Miroslav Kopečný.

Starostou města Kopřivnice by se podle koaliční dohody měl stát Miroslav Kopečný za ODS, který bude tuto funkci vykonávat již druhé funkční období. Místostarosty budou Adam Hanus za Krásnou Kopřivnici, Stanislav Šimíček za KDU-ČSL+TOP 09, STAN, Zelení a Dagmar Rysová za Sdružení nezávislých kandidátů. „V radě města by kromě všech výše zmíněných měli zasednout Zdeněk Babinec kandidující za ODS, Pavel Janek za KDU-ČSL+TOP 09, STAN, Zelení a Kamil Mrva zastupující Krásnou Kopřivnici,“ doplnila tisková mluvčí města Kopřivnice Jana Hromočuková.

Ustavující zasedání zastupitelstva, kde zastupitelé splní slib a odsouhlasí obsazení uvedených funkcí, se má konat ve středu 31. října od 16 hodin.