„Do společného nákupu elektřiny se letos přihlásilo asi pět set domácností s celkovým objemem elektřiny za zhruba čtyři miliony korun,“ potvrdil městský energetik Roman Beneš a dodal, že menší zájem lidé projevili o druhou z nabízených komodit. K nákupu zemního plynu se podle jeho slov přihlásilo přibližně tři sta padesát domácností.

Zájem byl také ze strany dodavatelů energií, jako vítěz se ale nakonec radovala společnost Yello Energy, která není v Kopřivnici žádným nováčkem.

„Yello Energy vyhrála e-aukci v Kopřivnici již poněkolikáté a cenové a smluvní podmínky vždy dodržela. Z těchto zkušeností proto můžeme říci, že se jedná o seriózního dodavatele,“ okomentoval vítěze aukce Roman Beneš.

UŠETŘÍ I VÍCE NEŽ TŘICET PROCENT

Lidé, kteří se do letošního společného nákupu energií zapojili, se tak mohou podle informací z radnice těšit na nemalou úsporu peněz. Konkrétně pořadatelé e-aukce očekávají snížení nákladů odběratelů v případě elektřiny o rovných 30 procent, u plynu až dokonce o 34 procent.

„V době, kdy jde cena elektřiny na trzích s energiemi nahoru, připadají nám vysoutěžené ceny pro všechny zúčastněné domácnosti výhodné,“ připustil kopřivnický energetik.

UZAVÍRÁNÍ SMLUV

Od poloviny srpna čeká zájemce uzavření dodatku smlouvy anebo uzavření smlouvy nové, a to buď ve vestibulu kopřivnického městského úřadu nebo elektronicky. Kontaktní místo na radnici bude otevřené v termínech 21., 23., 28. a 30. srpna vždy od 13 do 17 hodin.

V případě, že lidé využití raději elektronickou formu, mohou své žádosti o elektronický podpis zasílat na e-mail energie@marandis.cz anebo se mohou na dalším postupu domluvit na telefonním čísle 777 344 341, popřípadě si mohou novou smlouvu vyžádat přímo u společnosti a nechat si ji zaslat poštou.

„Město jako pořadatel e-aukce žádá účastníky, aby dodrželi termíny uzavření smluv. V případě prodlení je třeba kontaktovat společnost Marandis,“ doplnila mluvčí města Jana Hromočuková.