Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Domov Odry získal ocenění za kvalitu poskytovaných služeb

Odry - Oderskému domovu se v poslední době velmi daří. Za kvalitu poskytovaných služeb si odnáší jednu cenu za druhou. Tentokrát to byla Cena kvality v sociální péči.

7.12.2012
SDÍLEJ:

Oceněný domov Odry pořádá pro své klienty spoustu akcí.Foto: Deník/Simona Mikšová

V podobném domově by chtěl jednou žít snad každý. Příjemné prostředí, milý personál a za vykonanou prací, která je mnohdy velmi náročná, stojí řada ocenění. To jsou nemalé důkazy o tom, že všechno to úsilí má rozhodně smysl.

Řeč je o Domově Odry, který v úterý obdržel Cenu kvality v sociální péči. Toto velmi prestižní ocenění v kategorii Poskytovatelé služeb pro seniory Pobytové služby se rozdávalo v Rytířském sále Senátu Parlamentu České republiky. Samotné předávání provázela slavnostní atmosféra a ředitelka Domova Odry Miroslava Chodurová neskrývala ze získaného ocenění radost. „Cenu kvality v sociální péči v kategorii Poskytovatel sociálních služeb pro seniory jsme obdrželi již podruhé. Obě dvě tato ocenění byla pro nás velkým překvapením. V roce 2008 nás nominovala lektorka Eva Pogodová a nyní nás nominovalo několik příbuzných našich uživatelů. I kdybychom tuto cenu nezískali, tak i samotná nominace je pro nás velkým oceněním naší práce," řekla Chodurová a dodala, že vůbec nevěřila, že by mohli vyhrát i letos.

Cena kvality se totiž udělovala už posedmé, a to v rámci soutěže, kterou vyhlašuje časopis Ošetřovatelská péče. Soutěž je zařazena do národního programu na podporu kvality. Její statut a metodika hodnocení byly vytvořeny na základě modelu EFQM (Modell Excellence), který se při oceňování používá v mnoha evropských zemích, což zaručuje soutěžícím objektivitu a kontrolu nezávislým subjektem. Hodnocení zúčastněných je dvoukolové a časově je velmi náročné, protože komise vybírá ze stovky nominovaných. „Projekt je součástí Strategických projektů Rady kvality České republiky v rámci Národní politiky kvality a v sociálním sektoru je to jedno z nejvýznamnějších ocenění," uvedla Šárka Vlčková, tisková mluvčí Moravskoslezského krajského úřadu.

Potěšen byl také náměstek hejtmana kraje Svatomír Recman. „Jsem velice potěšen získáním tohoto ocenění. Jednou z dlouhodobých priorit Moravskoslezského kraje je poskytovat sociální služby v maximální možné kvalitě. Získané ocenění bude pro příspěvkovou organizaci Domov Odry dalším pozitivním impulsem na naší společné cestě k naplňování vizí stanovených ve strategických dokumentech kraje týkajících se kvality poskytovaných služeb, jako je například Koncepce kvality sociálních služeb v Moravskoslezském kraji," uvedl náměstek hejtmana k ocenění.

Domov Odry se může pyšnit hned několika různými oceněními v oblasti kvality služeb i poskytované péče. V posledních letech to bylo například udělení Značky kvality Asociací poskytovatelů sociálních služeb, naplnění podmínek pro udělení Certifikátu Vážka a domov také opakovaně získal certifikát Pracoviště bazální stimulace. Ohodnoceni jsou také samotní zaměstnanci domova. Minulý rok získala jedna z pracovnic domova první místo v kategorii Pracovník v sociálních službách roku 2011.

„Jsme velmi rádi, že jsme tuto cenu získali. Je důkazem, že poskytujeme kvalitní služby. Ocenění je pro nás rovněž velmi zavazující, kvalitu musíme nejen udržet, ale i nadále zvyšovat. Tato cena má hned několik efektů: morálně posiluje zaměstnance při jejich nelehké práci, zvyšuje spokojenost uživatelů, příbuzné utvrzuje v tom, že o jejich blízké je dobře postaráno, a mění pohled veřejnosti na domovy pro seniory. Chtěla bych především poděkovat všem zaměstnancům v Domově Odry, protože bez jejich obětavé práce, dobrých vztahů s uživateli a přátelské atmosféry, která panuje v našem zařízení, bychom na toto krásné ocenění nikdy nedosáhli," podotkla na závěr ředitelka Miroslava Chodurová.

SIMONA MIKŠOVÁ

Autor: Redakce

7.12.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení