Více než čtyři měsíce trvala rekonstrukce čtyř mostů na silnici I/35 mezi Valašským Meziříčím a Hranicemi. Tato trasa slouží jako hlavní tah pro vozidla, která míří ze Slovenska na Olomoucko a naopak. Denně jí projedou tisíce vozidel. Ředitelství silnic a dálnic zavedlo objízdnou trasu po silnici I/57, vedoucí z Valašského Meziříčí přes Hodslavice do Nového Jičína, i přes jasný nesouhlas představitelů okresního města a postižených obcí. „Přesto jsme nemohli ovlivnit realizaci objížďky,“ uvedl již dříve Milan Šturm, místostarosta Nového Jičína.

Ten již předem avizoval, že nárůst vozidel by mohl být až osm a půl tisíce za den. Intenzivní osmnáctidenní počítání vozidel, které proběhlo v Novém Jičíně na dvou místech, potvrdilo jeho předpoklady. Kolem „tabačky“ projelo denně obousměrně přes devatenáct tisíc vozidel, u Tonaku přenosný radar zaznamenal o pět a půl tisíce automobilů méně. „U Tonaku byla zátěž menší, protože tam nejezdí tolik obyvatel Nového Jičína,“ zdůvodnil místostarosta Šturm menší průjezd vozidel na okraji města.

Nárůst dopravy, především kamionové, se projevil také na stavu vozovky I/35. Zástupci města sepsali škody vzniklé po dobu trvání objízdné trasy, které by se měly opravit. „Veškeré závady jsou v tomto okamžiku sepisovány a dneska nebo nejpozději zítra odejde dopis se žádostí o opravu škod, které nám vznikly,“ sdělil ve včerejších odpoledních hodinách Milan Šturm. Dopis bude adresován Ředitelství silnic a dálnic, jež je majitelem silnice I/35.

Konec objížďky přivítali nejen řidiči, ale také chodci. Po čtyři měsíce bylo uzavřeno pět z dvanácti přechodů pro chodce, kteří si i tak cestu přes silnici často zkrátili mimo vyznačená místa. V dnešních dnech jsou již všechny k dispozici. Ihned po zprovoznění rekonstruované silnice I/57 byly odstraněny betonové zátarasy a domalovány na cestu chybějící přechody.

Doprava a průjezd v Novém Jičíně se tak sníží o tisíce vozidel, což přivítali jak místní občané, tak i představitelé města. „Novému Jičínu se ulevilo podstatnou měrou. Dnes městem projede o osm tisíc vozidel méně, než projíždělo v době objízdné trasy,“ dodal na závěr místostarosta Šturm.