„ V ozložení pohlaví zvítězili chlapci, kterých se narodilo 349, kdežto děvčat 302 děvčata,“ sdělila mluvčí Nemocnice Nový Jičín Radka Miloševská. Nejplodnějším měsícem za uplynulý rok se stal červen, kdy zdravotníci zapsali do porodní knihy 71 porodů.

„Pouze jednou porodníci přivedli na svět dvojčátka a také o 47 více chlapců než děvčat. Hned dva z nich se také mohou pochlubit titulem nejtěžší miminko s váhou 4 730 gramů,“ sdělila další nej z porodního oddělení mluvčí nemocnice.

Není velkým překvapením, že většina rodičů volila pro své děti tradiční jména. Mezi chlapci bylo nejvíce, a to hned osmnáct, Jakubů, dále patnáct Šimonků a shodně dvanáct Adámků, Vojtíšků a Davídků. Holčiček se narodilo patnáct Elišek, dvanáct Aniček a jedenáct Adélek. Stejně tak ale není překvapením, že někteří občánci roku 2019 dostali jména zahraniční až exotická.

„Do porodní knihy se tak zapsal malý Brian, Dárius, Dorian, Elien, Leonard Henry, Kevin, Lorenzo, Noel, z dívčích exotických jmen to byla Amy, Aurelie, Serafína, Kenza, Lorelaj, Mona, Mya, Nancy, Rosie a Tara,“ potvrdila Miloševská.

A jaké nese jméno první narozené dítě v Novém Jičíně v roce 2020? Gábinka. Přišla na svět přesně v čase 11:44 na Nový rok s krásnými mírami 3860 gramů a 51 centimetrů. První občánek města Nový Jičín pro letošní rok si ale na svůj příchod ještě dva dny počkal.

„Je jím Patricie Černochová. Na svět přišla 3. ledna ve 22:18 hodin. V Novém Jičíně je již tradicí, že první miminko nového roku vítá mezi občany města starosta a novorozenci i mamince předává drobný dárek,“ informovala mluvčí novojičínské radnice Marie Machková.

„Patrička měří 51 centimetrů a váží 3750 gramů. Je to naše první dítě, a tak je pro nás všechno nové. Ale moc se na náš společný život těšíme,“ řekla šťastná maminka novorozené holčičky Kateřina Stražovcová.