Nic extrémního. Dovolená u moře nebo cestování po České republice. Tak vypadá dovolená našich poslanců a senátora. „Byli jsme s manželem a přáteli na dva týdny v Chorvatsku na ostrově Lošinj,“ prozradila Hana Šedivá, poslankyně za ČSSD z Příbora. Zbytek dovolené chce strávit cestování po Česku. „Máme naplánované už jen návštěvy známých, přátel a zajímavých míst tady v České republice,“ dodala Šedivá.

Za sluncem, plážemi a antickými památkami se byli letos podívat manželé Burešovi. „Byli jsme na týden v Řecku,“ poukázal senátor za Novojičínsko Milan Bureš (ODS). Jeho léto však jinak bude spíše pracovní. „Od srpna nastupuji jako ředitel do školy, takže budu větší část prázdnin trávit ve škole,“ dodal Bureš s tím, že už se o prázdninách asi nikam jinam nepodívá.

Zajímavý program na prázdniny si naplánovala poslankyně Kateřina Konečná (KSČM). Dovolenou stráví na dětském táboře. „Budu na táboře na Vidnavě na Jesenicku. Máme tam padesát dětí. Dvakrát jsem od nich teď ale musela utéct kvůli práci, tak doufám, že už to bylo naposled,“ podotkla Konečná, která je spoluorganizátorem táboru. „Jsem tam jako hospodář, vařím, uklízím,“ dodala s úsměvem Konečná.

Jak stráví svou dovolenou poslanec za ODS Pavel Hrnčíř z Bílovce, se do uzávěrky vydání nepodařilo zjistit.